Sunday, October 26th, 2014

Lucha Report For 7/21/13

0

njpw072013_sombra_nakamura_fp01

Written By Kris Zellner

NOTICIAS

Shinsuke Nakamura defeated La Sombra at New Japan’s “KIZUNA ROAD” show today to regain his IWGP Intercontinental Title but Sombra came out with a higher profile in the end as he pulled out all the stops including a moonsault off a steel beam.

RESULTADOS

AAA 7/19 – Arena Xalapa (Sin Limite taping)
1. Alebrije II/Atomic Boy/Nino Hamburguesa beat Argos/Dizzy/Ultimo Gladiador
2. AAA Mixed Tag Titles: Drago & Fabi Apache defeated Halloween & Mari Apache to win the titles. Hijo del Tirantes was helping the rudos so Drago sprayed green mist in his face and Piero replaced him allowing the tecnicos to get a fair chance.

AAA071913P1

AAA071913P2

3. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz) beat Los Perros del Mal (Daga/Eita/Psicosis Original) with Ozz going over Daga again and challenging for a shot at the AAA Cruiserweight Title again which Daga denied again.

AAA071913P3

4. Angelico/Jack Evans/Fenix defeated Chessman/Pentagon Jr./Steve Pain in a match where fans threw money in the ring afterwards in appreciation.

AAA071913P4

5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. beat Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra with Ciber going over Perrito clean with his Garra Cibernetica (chokeslam).

AAA071913P5

AAA071913P6

Photos Courtesy of Black Terry Jr.!

CMLL 7/19 – Arena Mexico
1. Diamante/Sagrado/Triton beat Arkangel de la Muerte/Escandalo/Puma King
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Marcela defeated Princesa Blanca/Princesa Sugei/Tiffany
3. Ephesto/Mephisto/Niebla Roja beat La Mascara/Stuka Jr./Titan
4. Felino/Mr. Niebla/Pierroth defeated Atlantis/Diamante Azul/Thunder with Niebla ripping off Atlantis’ mask and pinning him.
5. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) beat Euforia/Ultimo Guerrero/Volador Jr.
6. Infierno en el Ring where the loser gets shaved: Shocker defeated Mr. Aguila who got his mohawk shaved. Order of Elimination: Rush/Rey Bucanero/Blue Panther/Negro Casas/Averno/Brazo de Plata/Maximo/Rey Escorpion. The final part of the match went by extremely quickly as in like 60 seconds and it seemed like there was an issue but nothing is for certain. There was a big crowd for the show and they didn’t like the main event a whole lot especially the end.

Photos Courtesy of CMLL.com/Alexis Salazar!

Independent 7/18 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Poza Rica drawing 500 fans
1. El Falcon/Power Ranger/Principe Halcon beat Byron Temerario/King Lion/Rocka Infernal
2. Hijo del Signo & Hooligan defeated Starman & Super Halcon Jr.
3. Fuego & Stigma beat Arkangel de la Muerte & Escandalo
4. Euforia & Ultimo Guerrero defeated Atlantis & Mistico II by DQ when UG faked a foule after fouling Atlantis.

IWRG 7/18 – Arena Naucalpan
1. Power Bull beat Kiuuby
2. Alan Extreme & Bugambilla del Norte defeated Freelance & Mr. Leo
3. Imposible/Picudo Jr./Spartan beat Black Terry/Golden Magic/Saruman who turned on his partners again and attacked Magic again.
4. Danny Casas/Apolo Estrada Jr./Heddi Karaoui defeated Emo Xtreme/Extreme Tiger/Veneno who had issues with Emo and they brawled with each other.
5. La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly) beat La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II) with Nova fouling and pinning Trauma II.

IWRG071813P1

Photo Courtesy of Black Terry Jr.!

CARTELERAS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

8/2 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal (Sin Limite taping)
1. Fabi Apache/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
2. Flamita/Lucky Boy/Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr./Eterno/Steve Pain
3. Los Mirreyes (Elegido/Alan Stone/Toscano) vs. The Black Family (Cuervo/Escoria/Ozz)
4. AAA Tag Titles: Crazy Boy & Joe Lider © vs. Daga & Psicosis Original
5. Electroshock/Jack Evans/Fenix vs. Chessman/Hijo del Texano/Parka Negra
6. Revancha Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

CHILANGA MASK

8/25 – Arena Coliseo de Coacalco
1. ?
2. Aero Boy vs. Kaientai
3. Magnifico vs. Arkangel de la Muerte
4. Solar I vs. Judas el Traidor
5. Guerrero Maya Jr. vs. Black Terry
6. Negro Navarro vs. Shu el Guerrero

CONSEJO MUNDIAL DE LUCHA LIBRE

7/21 – Arena Coliseo
1. Bengala & Freesbee vs. Espanto Jr. & Herodes Jr.
2. Pegasso/Sensei/Triton vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)/Nitro
3. Bushiroad/Diamante/Sagrado vs. Misterioso II/Sangre Azteca/Virus
4. Lightning Match: Guerrero Maya Jr. vs. Bobby Zavala
5. Blue Panther/Titan/Valiente vs. Dragon Rojo/Felino/Mr. Niebla
6. Atlantis/Diamante Azul/Mistico II vs. Averno/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero

7/21 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Divino & Hijo del Javier Cruz vs. Samael & El Yaki
2. Leon Blanco/Smaker/Virgo vs. Espectrum/Exterminador/Magnum
3. Occidental Middleweight Title: Black Metal © vs. El Barbaro Cavernario
4. Caballeras contra Caballeras: Tony Escobedo & El Hippie vs. Acertijo & Jocker
5. Brazo de Plata & Stuka Jr. vs. Kraneo & Psicosis

7/22 – Arena Puebla
1. Asturiano & Black Tiger vs. Cholo & Guerrero Negro Jr.
2. Dalis la Caribena/Dark Angel/Estrellita vs. Princesa Blanca/La Vaquerita/Zeuxis
3. Diamante/Fuego/Sagrado vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Raziel
4. Delta/Guerrero Maya Jr./Stigma vs. Espiritu Maligno/Puma King/Tiger
5. La Mascara/Rush/Thunder vs. Negro Casas/Mr. Niebla/Volador Jr.
6. NWA Lt. Heavyweight Title: Diamante Azul © vs. Ultimo Guerrero

7/23 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Metatron & Sky Kid vs. Demonio Maya & Sadico
2. Esfinge/El Gallo/Soberano vs. Hijo del Signo/Malefico/Rafaga
3. Lluvia/Luna Magica/Marcela vs. Amapola/La Comandante/Princesa Sugei
4. Diamante Azul/Sagrado/Stuka Jr. vs. Ephesto/Misterioso II/Vangelis
5. Maximo/Rush/La Sombra vs. Mr. Aguila/Euforia/Ultimo Guerrero

7/23 – Arena Mexico
1. Camaleon & Horus vs. Espanto Jr. & Herodes Jr.
2. Pequeno Halcon/Shockercito/Ultimo Dragoncito vs. Nitrito/Pequeno Olimpico/Pequeno Warrior
3. Dalis la Caribena/Dark Angel/Goya Kong vs. Princesa Blanca/La Seductora/Tiffany
4. Angel de Oro/Brazo de Plata/Rey Cometa vs. Morphosis/Shigeo Okumura/Olimpico
5. Lightning Match: Mascara Dorada vs. Niebla Roja
6. Atlantis/La Mascara/Thunder vs. Felino/Mr. Niebla/Pierroth

7/26 – Arena Mexico
1. Hombre Bala Jr. & Super Halcon Jr. vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Diamante/Pegasso/Triton vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
3. Blue Panther/La Mascara/Shocker vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)
4. Torneo Cibernetico – Participants: Fuego/Hijo del Fantasma/Negro Casas/Stuka Jr./Valiente/Misterioso II/Sangre Azteca/Tiger/Vangelis/Virus
5. Mascara Dorada/Mistico II/Titan vs. Polvora/Rey Bucanero/Rey Escorpion
6. Maximo/Rush/La Sombra vs. Damian el Terrible/Taichi Ishikari/Volador Jr.

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

7/28 – Plaza de Toros de Oaxaca
1. Charly Madrid & Marabunta Jr. vs. Meiden & Rider
2. Rey Celestial & Mini Electroshock vs. Mini Chessman & Mini Cibernetico
3. Jennifer Blake & Cinthia Moreno vs. La Hechicera & Taya Valkyrie
4. Huracan Ramirez/Super Fly/Pimpinela Escarlata vs. Loco Max/Psicosis Original/Scorpio Jr.
5. El Mesias/La Parka Jr./Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III/Hijo del Texano/Silver Kain

8/9 – Campo de Futbol de Acatlipa
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Hijo del Huracan Ramirez & Hijo del Mascara Sagrada vs. Hijo del Fishman & Hijo del Pirata Morgan
6. Blue Demon Jr. & Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr. & Cien Caras Jr.

FURIA BLANCA PROMOCIONES

7/21 – Cancha German Evers de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Draegon Drago/Fly Metal/Principe Kismo vs. Black Ninja/Rey Fumanchi/Terremoto King Jr.
4. Kempo Dragon/Mario Mora/Relampago vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
5. Relevos Increibles: Rush & Mephisto vs. Shocker & Negro Casas

GOLDEN LEGEND PROMOCIONES

7/28 – Gimnasio Municipal Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. Bello Armando & Guerrero Escarlata vs. Angelix & Stigma de Oro
2. Las Bestias (I/II/III) vs. Fuego/Peluchin Maldad/Romano
3. Baby Solis/Magno/Maquina 45 Jr. vs. Fussion/Muneco Infernal/Rey Escorpion
4. Cinta de Oro/Rocky Star/Takeda vs. Angel Blanco Jr./Black Fish/Villano III
5. WWA Jr. Heavyweight Title: Hijo del Solitario © vs. Rayo de Jalisco Jr.
6. Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K

INDEPENDENT

7/21 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Lobo Escarlata Jr. vs. Crisis
2. Kruenen & Latigo vs. Drack & Lobo Escarlata
3. Locki/Rey Justicia/Teseo/Ukkonen vs. Ciclon Infernal/Dragon Negro/Forastero/Inmortal
4. Iron Love/Judas el Traidor/Justiciero vs. Rey Bucanero Jr./Rocky Santana/Yakuza
5. Magnifico vs. Nitro

7/21 – Auditorio Municipal de Tepalcapa
1. Black Metal/Impacto/Panterita/The Power vs. Babel/Cirujano/Lover Dragon/Shivata
2. Ares & Fly Metalik vs. Centinela & Ultimo Rosario
3. Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Fresero Jr. vs. Holocausto/Samael/Tormento
4. AAA Luchadores Sorpresas vs. Infierno Kid & Ultimo Vampiro
5. Black Abyss/Demoledor/Pagano/Toxico vs. Epitafio/Leviathan/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero

7/21 – Centro Civico de Macuspana
1. ?
2. Ave de Fuego/Centenario/Golden Boy vs. Ciclope/Full Back Jr./Guerrero Mixteco Jr.
3. Wolverine vs. Sayco
4. Demoledor/Mega Steel/Pequeno Maya/Pasion Kristal vs. Enigma/Forajido/Tribal/Diva Salvaje
5. Krosty/Lucero Jr./Lolita vs. Lince/Lucero Mortal/Sexy Lady
6. Birdman Jr./Drago/Elegido vs. Espiritu/Full Back/Guerrero Mixteco

7/23 – Arena Aficion de Pachuca
1. Kronico vs. Dr. Boris
2. Pathfinder & Tritoncito vs. Furia Salvaje I & Silencioso
3. Estrella Magica & Reyna del Sur vs. Dark Cory & Sakmi
4. Black Maravilla & Apolo Estrada Jr. vs. Arenita la Nueva Era & Payaso Clon
5. Cien Caras Jr. & Hijo del Mascara Ano Dos Mil vs. Danny Casas & Niko

7/24 – Arena Neza
1. ?
2. ??
3. ???
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)
5. Dr. Wagner Jr./Electroshock/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Canek/Mascara Ano Dos Mil Jr.

7/26 – Auditorio Santiago Teyahualco
1. Aeronix & Locki vs. Rey Justicia & SWAT
2. Morvius/Teseo/Ukkonen vs. Chicago Rush/Ciclon Infernal/Inmortal
3. Aramis & Freelance vs. Dragon Negro & Pierrothito
4. Iron Love/Judas el Traidor/Magnifico vs. Mr. Niebla/Nitro/Sangre Azteca

7/27 – Salon Zitacuaro
1. ?
2. ??
3. Mini Zeus & La Parkita vs. Mini Histeria & Mini Psicosis
4. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Hechicera & Sexy Lady
5. Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

7/28 – Domo Parque Solidaridad de Tonala
1. Royal Rumble – Participants: Aero Xtreme/Black Tod/Kal-El/Luxor/Principe Egipcio/Principe Escorpion/Rey Dinamico/Alex Romano/Rudy Santana/Tiger King
2. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Magnifica & Sexy Lady
3. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
4. Aero Star/Argenis/Atomic Boy vs. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz)
5. Crazy Boy/Jack Evans/Joe Lider vs. Chessman/Daga/Ultimo Gladiador

7/31 – Arena Queretaro
1. Alastor & Lafayette vs. Viajero del Futuro & Vidente
2. Electro Boy & Galaxy vs. Kastigador & Vengador
3. Starman & Ursus vs. Cholo & Espiritu Negro
4. Mascara Dorada & Valiente vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion
5. Mistico II & La Sombra vs. Averno & Volador Jr.

8/2 – Plaza de los Fundadores de San Luis Potosi
1. ?
2. Meteoro & Silver Slam vs. Divino & Maniaco
3. Oro Azul & Oscuridad vs. Black Maravilla & Mensajero
4. Aero Fly/Lolita/Mascarita Divina/Sexy Salazar vs. Diablo Negro/Sexy Lady/Mini Psicosis/Bello Willy
5. Drago & La Parka Jr. vs. Pentagon Jr. & Silver Kain

8/3 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Granda Man/Mascara Sagrada Jr./Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Hijo del Fishman/New Fire Jr.
5. La Mascara/Mistico II/La Sombra vs. Mr. Aguila/Averno/Volador Jr.

8/15 – Plaza de Toros el Pinal de Teziutlan
1. ?
2. ??
3. ???
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Uro Rocker)
5. 3 Way Bull Terrier Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr. vs. Daga

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

7/30 – Arena Aficion de Pachuca
1. Medics III/Peligro/Terror/Lolita vs. Pentagon Jr./Perico/Sexy Lady/Pasion Kristal
2. Arkanos/Kid Jaguar/Shadow vs. Centinela/Medics I/Quimico Jr.
3. Argenis/Drago/Fenix vs. Freelance/Pantera/Micke Segura
4. Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Ultimo Vampiro vs. Aero Boy/Ciclope/Drastick Boy
5. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera) vs. Loco Max/Tony Rivera/Zumbido vs. Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro
6. IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) © vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

7/21 – Arena Naucalpan
1. Seiya/Sky Angel/Cristal vs. Arana de Plata/Fulgore I/Kimera
2. Astro Rey Jr./Golden Magic/Miss Gaviota vs. Imposible/Saruman/Dagora
3. Chico Che/Emo Xtreme/Hijo del Pirata Morgan vs. La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly)
4. Black Terry/Extreme Tiger/Veneno vs. Fuerza Guerrera/Mascara Ano Dos Mil Jr./Scorpio Jr.
5. Por el Rey del Ring: Dinamic Black © vs. Decnis

7/25 – Arena Naucalpan
1. Seiya vs. Fulgore II
2. Astro Rey Jr./Freelance/Cristal vs. Alan Extreme/Saruman/Diosa Maya
3. Centvrion/Chico Che/Golden Magic vs. Los Exoticos (Bugambilla del Norte/Diva Salvaje/Miss Gaviota)
4. Dinamic Black/Dr. Cerebro/Veneno vs. Emo Xtreme/Heddi Karaoui/911
5. Toscano/Las Traumas I y II vs. Eterno/Mascara Ano Dos Mil Jr./Super Nova

7/28 – Arena Naucalpan
1. Sky Angel vs. Fulgore II
2. Centvrion/Freelance/Golden Magic vs. Alan Extreme/Dragon Celestial/Imposible
3. WWS Welterweight Title: Dinamic Black © vs. 911
4. Extreme Tiger/Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro/Heddi Karaoui/Saruman
5. Lumberjacks w/Straps Match: Black Terry/Veneno/Pasion Kristal vs. AK-47/Fuerza Guerrera/Bugambilla del Norte
6. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker) vs. Eterno/Mascara Ano Dos Mil Jr./Super Nova

INVASION RCH

8/1 – Arena Naucalpan
1. Freelance & Seiya vs. Alan Extreme & Fulgore I
2. Fenix/Fabi Apache/Miss Gaviota vs. Pentagon Jr./Taya Valkyrie/Bugambilla del Norte
3. Bull Terrier Match: Lolita vs. Sexy Lady
4. Torneo Cibernetico por la Copa High Power – Participants: Centrvion/Danny Casas/Decnis/Dinamic Black/Dr. Wagner III/Apolo Estrada Jr./Extreme Tiger/Golden Magic/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Picudo Jr./Saruman/Veneno
5. Steel Cage Match where the loser must shave or unmask: Chessman & Daga vs. Cien Caras Jr. & Hijo del Pirata Morgan vs. Eterno & Super Nova vs. Hijo del Texano & Villano IV vs. Las Traumas I y II

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

7/30 – Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. ?
2. ??
3. Chico de Barrio & Sexy Flor vs. Azteca Jr. & La Hiedra
4. El Brazo/Decnis/Laredo Kid vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. La Parka Jr. & Pimpinela Escarlata vs. Mascara Ano Dos Mil Jr. & Psicosis Original

MANTYZ PRODUCCIONES

7/27 – Arena Cuautepec
1. Coquito Azul & Mini Cobra vs. Kenuim & Mini May Flowers
2. Adamantium/Centella Oriental/Hacha Infernal vs. Cosmos Negro/Demencia/King Flash
3. AK-47 & Fierro vs. Rayan & Spartan
4. La Mascara & Maximo vs. Negro Casas & Mr. Niebla
5. Mascara contra Mascara: Mantyz vs. Electroman

MARGAR PRODUCCIONES

7/21 – Arena Coliseo de Reynosa
1. Kriminal vs. Cavernicola
2. Black Cougar & Guasson vs. Abaddon & Celtico
3. Eskeletor & Rey Astral vs. Halcon de Oro & Hijo del Shadow
4. El Angel/Delta/Estrellato vs. Gigga/Super Boy/Super Chucky
5. Aero Boy/Dance Boy/Joe Lider vs. Gammer/Golden Star/Kore

PROMOCIONES CANTU

7/22 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Aero Boy & Flamita vs. Ciclope & Drastick Boy
3. Extreme Match: Ciber Payaso/Dance Boy/Mortifero vs. Los Porros (Angel o Demonio/Big Memo/Ovett)
4. Mexican Powers (Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa) vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino/Laredo Kid vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

7/28 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Karonte & Hija del Karonte vs. Gran y Mari Apache
5. Guerra de Empresas: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis) vs. Difunto II/Diluvio Negro II/Silver Star vs. El Consejo (Argos/Mascara Ano Dos Mil Jr./Luchador Sorpresa)

PROMOCIONES JUBA

7/27 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Hator/Luminoso/Maldicion vs. Arkangel Jr./Decnis/Turok Jr.
5. Perro Aguayo Jr./Asterisco/Pimpinela Escarlata vs. Electroshock/Imagen de Oro/Parka Negra

PROMOCIONES ZUMAYA

8/10 – Plaza de Toros de Tlalminulpa
1. Eslabon Perdido vs. Dragon Darth
2. Dragosth/Eterno/Impulso vs. Eita/Jorge Kebrada/Micke Segura
3. Por el GLC Campeonato: Golden © vs. Flamita
4. Mascarita Divina & La Parkita vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
5. Fabi Apache & Lolita vs. Jennifer Blake & Mari Apache
6. Argenis & Fenix vs. Silver Kain & Ultimo Gladiador
7. Electroshock & La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr. & Halloween

TODOS X TODOS

7/27 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal (El Santo 71st Anniversary Show w/Hijo del Santo in attendance)
1. Centvrion vs. Imposible
2. Dr, Wagner III vs. Hijo del Medico Asesino
3. 3 Way Dance: Lady Apache vs. Esther Moreno vs. Rossy Moreno
4. Angel Blanco Jr./Blue Demon Jr./Hijo del Solitario/Rayman vs. Brian Cage/Oliver John/Heddi Karaoui/Zumbi
5. Canek/L.A. Par-K/Rayo de Jalisco Jr. vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/26 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Arandu/Pancho Cachondo/Rubi Gardenia vs. Angel Negro/Enfermero Jr./Shamu
5. Rayo de Jalisco Jr. vs. Cien Caras Jr.
6. Atlantis vs. Ultimo Guerrero

MV PROMOCIONES

8/30 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. Mascara contra Caballera: Hijo del Fishman vs. Extassis
4. Extreme Tiger & Thunder Machine vs. Animaniac & Mr. Tempest
5. Arandu & TJ Boy vs. Hijo del Lizmark & Lizmark Jr.
6. Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/21 – Florentine Gardens in El Monte, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Rayo de Jalisco Jr. & Tinieblas Jr. vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

*Credit to AAA, Alexis Salazar, Angel Arredondo, Diego Mejia Eguiluz, EMLL, IWRG, NJPW


Be Sociable, Share!

    Comments are closed.

    Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
    • RSS
    • Twitter
    • Facebook
    • YouTube