Wednesday, October 1st, 2014

Lucha Report For 6/12/13

0

IWL060813P1

Written By Kris Zellner

NEWS

AAA announced yesterday that Erik “Goyito” Perez who is a Mexican born fighter in the UFC will accompany one of his childhood heroes in Octagon at Triplemania XXI this Sunday. Ortiz has worn an Octagon mask before fights in the past and he is a big lucha libre fan so this could lead to more interaction in the future.

Ernesto Ocampo posted on Facebook today that after 3 months of inactivity that Super Luchas Magazine would be coming back soon.

In what is becoming a trend lately, Parka Negra & Super Parka got into a car wreck after leaving the show in Nuevo Laredo Monday night with both men being shaken up but not seriously injured.

RESULTS

CMLL 6/10 – Arena Puebla
1. Ares/Espiritu Maligno/Sauron beat Aguila Egipcia/Meyer/Tigre Rojo Jr.
2. Hombre Bala Jr./Stigma/Super Halcon Jr. defeated Disturbio/Escandalo/Nitro
3. Blue Panther/Fuego/Sagrado beat Morphosis/Olimpico/Vangelis by DQ when Morphosis fouled BP.
4. Damian el Terrible (subbing for Gran Guerrero)/Mr. Niebla/Pierroth defeated Diamante Azul (subbing for Shocker)/Mascara Dorada/La Sombra
5. Atlantis beat Ultimo Guerrero

CMLL 6/11 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Mr. Trueno & Rey Trueno beat Leo & Virgo
2. Black Metal & Smaker defeated Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
3. Mercurio/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior beat Acero/Bam Bam/Ultimo Dragoncito when Mercurio fouled and pinned Bam Bam who demanded a hair match next week.
4. Rush defeated Euforia
5. Atlantis/Diamante Azul/La Sombra beat Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)

CMLL 6/11 – Arena Mexico
1. Horus & Oro Jr. beat Guerrero Negro Jr. & Ramstein
2. Nitrito/Pequeno Olimpico/Pierrothito defeated Astral/Electrico/Mini Fantasy
3. Delta/Diamante/Hijo del Fantasma beat Cancerbero/Nosferatu/Raziel
4. En Busca de un Idolo: Fuego defeated Misterioso II
5. En Busca de un Idolo: Stuka Jr. beat Sangre Azteca
6. Brazo de Plata/La Mascara/Thunder defeated El Terrible/Gran Guerrero/Mr. Niebla by DQ when Niebla ripped off Mascara’s mask.
7. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto) beat Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) with Averno going over Dorada.

Photos Courtesy of CMLL.com/Alexis Salazar!

IWL 6/8 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. ?
2. Cuadrangular de Atomicos: Atomic Star/Carrona/Periko/Terror defeated Angel del Amor/Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza, Centinela/Quimico/Samael/Tormento, and Infierno Kid Jr./Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro
3. AK-47/Pantera I/Micke Segura/Slash beat Freelance/Kamikaze/Super Boing/Super Pascual
4. Fresero Jr./Ninja de Fuego/Lolita defeated Pentagon Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
5. Street Fight por la Copa Femenil Extrema IWL: Ludark Shaitan beat Crazy Mary to retain her title.
6. Guerra de Empresas: Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera defeated Argenis/Drago/Fenix, Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro, Drastick Boy/Paranoico/Super Mega, Epitafio/Leviathan/Rocky Santana, Eterno/Ultimo Gladiador/X-Fly, Ciclope/Niko/Pagano, and Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido

IWL060813P2

IWL060813P3

7. Super Libre por el IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) beat Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) to win the titles with help from Rocky Santana.

IWL060813P4

Photos Courtesy of Black Terry Jr.!

Promociones Cantu 6/10 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Mini Charly Manson & Mini Rio Bravo defeated Anubis & Octagoncito
3. El Brazo/Street Boy/Zumbi beat Aero Boy/Veneno/Violento Jack
4. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis) defeated Laredo Kid/Perseus/Pimpinela Escarlata with help from the Parkas.
5. Electroshock & La Parka Jr. beat Parka Negra & Super Parka with help from Laredo Kid as payback from earlier. Parka Negra then destroyed and ripped up Laredo’s mask afterwards but after he recovered he challenged Parka Negra to a steel cage match where the loser must unmask.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

6/14 – Domo de la Feria de Leon (Sin Limite taping = both brands)
1. ?
2. Atomic Boy/La Jarochita/Octagoncito vs. Gran y Mari Apache/Mini Abismo Negro
3. Angelico/Drago/Jack Evans vs. Carta Brava Jr./Eterno/Steve Pain
4. La Secta Bizarra Cibernetica (Cuervo/Escoria/Espiritu) vs. Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)
5. Electroshock & Heavy Metal vs. Mascara Ano Dos Mil Jr. & Silver Kain
6. Canek/El Mesias/La Parka Jr. vs. Chessman/Hijo del Texano/Villano IV

6/16 – Arena Ciudad de Mexico City (Triplemania XXI)
1. Elegido/Fabi Apache/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Silver Kain/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
2. 5 Way Dance por el AAA Tag Titles: Angelico & Jack Evans vs. Crazy Boy & Joe Lider vs. Drago & Fenix vs. Halloween & Psicosis Original vs. Los Mamitos (Mr. E & Sexy B)
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Jeff Jarrett/Monster Pain/Matt Morgan
4. #1 Contender Match por el AAA Mega Heavyweight Title: Heavy Metal vs. Chessman
5. Dr. Wagner Jr./Electroshock/Octagon/La Parka Jr. vs. Canek/Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil/Villano IV
6. Decision Match por el AAA Latin America Heavyweight Title: El Mesias vs. Blue Demon Jr.
7. AAA Mega Heavyweight Title: Hijo del Texano (c) vs. Winner of #4
8. Caballera contra Caballera: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

CONSEJO MUNDIAL DE LUCHA LIBRE

6/14 – Arena Mexico
1. Leono & Robin vs. Camorra & Herodes Jr.
2. Metalico/Pegasso/Starman vs. Escandalo/Hijo del Signo/Hooligan
3. Bushiroad (Tetsuya Bushi)/Guerrero Maya Jr./Triton vs. Namajague/Puma King/Bobby Zavala
4. Lightning Match: Rey Cometa vs. Dragon Rojo
5. En Busca de un Idolo #1/En Busca de un Idolo #2/Negro Casas vs. En Busca de un Idolo #3/En Busca de un Idolo #4/Virus
6. Maximo/Rush/Shocker vs. Mr. Aguila/Rey Bucanero/Rey Escorpion
7. Atlantis/La Sombra/Titan vs. Pierroth/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

6/16 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Hijo del Javier Cruz & El Idolo vs. Satara & Thunder Boy
2. Esfinge/Leon Blanco/Virgo vs. Espectrum/Infierno/Rafaga
3. Cuadranguar de Parejas: Azteca de Oro & Sky Kid vs. El Hippie & Leo vs. Demonio Rojo & Sadico vs. Evola & Exterminador
4. Lightning Match: Luna Magica vs. Princesa Blanca
5. Hijo del Fantasma/Rey Cometa/Triton vs. El Barbaro Cavernario/Negro Casas/Mr. Niebla

6/16 – Arena Mexico
1. Metatron & Sensei vs. Akuma & Zayco
2. Molotov/Soberano/Stigma vs. Apocalipsis/Espanto Jr./Inquisidor
3. Torneo Cibernetico – Participants: Dalis la Caribena/Dark Angel/Estrellita/Goya Kong/Lluvia/La Comandante/Princesa Sugei/La Seductora/Tiffany/Zeuxis
4. La Mascara/Rush/Titan vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis
5. Decision Match por el CMLL Trios Titles: Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

6/17 – Arena Puebla
1. Genesis & Millenium vs. Sauron & Zayco
2. Leono/Robin/Tigre Rojo Jr. vs. Cholo/Espiritu Maligno/Inquisidor
3. Fuego/Sagrado/Stigma vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
4. Blue Panther/Delta/Hijo del Fantasma vs. Kraneo/Morphosis/Psicosis
5. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

6/15 – Unidad Deportiva Morelos de Colima
1. Papillon & Sanguinario vs. Los Payasos I y II
2. Chamaco Anguiano & Vaquero vs. General de la Muerte & Terremoto
3. Jennifer Blake/Dinastia/Mascarita Divina vs. Cinthia Moreno/Mini Monster Clown/Mini Murder Clown
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra

6/21 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Metal Boy vs. Maldito Jr.
2. Marabunta Jr. & Chica Yeye vs. Meiden & Pande
3. Angel del Amor/Chico Che/Oriental vs. Loco Max/Loco Valentino/Veneno
4. Decision Match por el FULL Tag Titles: Shocker & Tinieblas Jr. vs. Hijo del Medico Asesino & Mr. Niebla

FUERZA IMPERIAL

7/20 – Sala de Armas del Magdalena Mixhuca del Distrito Federal
1. ?
2. ??
3. 3 Way Dance: Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. vs. Puma King & Tiger vs. X
4. Pirata Morgan/Los Villanos III y IV/Kaving vs. Felino/Fuerza Guerrera/Mr. Niebla/Rey Bucanero
5. Hijo del Fantasma/Mil Mascaras/Rayo de Jalisco Jr. vs. Mascara Ano Dos Mil/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil

FUSION SPORTS MEXICO

6/30 – Auditorio Siglo XXI de Yucatan
1. Angel del Misterio/Dave the Clown/Demasiado/Psico Kid vs. La Demencia Dorada (Dragosth/Gargola/Golden/Juana la Loca)
2. Fly Warrior/Shadow/Tornado vs. Belial/Fly Metalik/Metaleon
3. Fabi Apache & Keira vs. La Sadica & X
4. Argenis/Fenix/Yuta vs. Argos/Crazy Boy/Pentagon Jr.
5. Los Lobos Americanos (Eddie Edwards y Davey Richards)/Tomahawk vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil/Silver Kain)

INDEPENDENT

6/12 – Arena Xalapa
1. Lobo Solitario Jr. vs. Ataque 77
2. Destello Azul & Flayer Boy vs. Bucanero Infernal & Peligro
3. Corsario de Fuego/Gran y Mari Apache vs. Cuervo/Vengador Radioactivo/Fabi Apache
4. Capitan Americo/Electroshock/La Parka Jr. vs. Chessman/Eslabon Perdido/Pentagon Jr.

6/14 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Capitan Centella & Onix vs. Morfeo & Thor
2. Hijo del Diablo Jr./Los Malignos I y II vs. Andy Woo/Black Angel/Crazy Latino
3. Zarpa de Tigre Jr./Lolita/Pimpinela Escarlata vs. Brujo Maya/Sexy Lady/Polvo de Estrellas
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. La Estampida Mortal (Los Reyes Toros I/II/III)
5. Octagon/Pantera I/Toscano vs. Juventud Guerrera/Parka Negra/Perro del Ring

6/15 – Parque Ecologico de Veracruz
1. ?
2. ??
3. Scramble Match – Participants: Aero King/Angel Azul/Black Power/Ferrari Jr./Guerrero Boricua/Gran Prix/Kronos
4. Batalla Campal el Muerte – Participants: Acero/Angel del Futuro/Arkangel Sagrado/Black Baby/Espectrito/Guerrero Jr./Pentagoncito Black/Premier/Premier Dos Mil/Principe Infernal/Relampago Cadenas/Sepultura
5. Por la Campeonato Powerslam: Ricky Marvin vs. The Hornet vs. Eita

6/16 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Esmeralda vs. Tigresa
2. Torneo Cibernetico – Participants: Aeronix/Aramis/Ciclon Infernal/Golden Cat/Loki/Morvius/SWAT/Teseo/Ukkonen/Ztizan/Adrenalina/Anteuz/Anticristo/Elecktro Sur/Gran Cesar/Impulso/Latin Boy/Ojo de Tigre Jr./Ojos de Fuego/Ramstein
3. Por el Campeonato Coacalco Universal: Kruenen (c) vs. Rey Justicia
4. Atlantis/Diamante Azul/Guerrero Maya Jr. vs. Iron Love/Judas el Traidor/Magnifico

6/16 – Arena Coliseo de San Luis Potosi (Benefit show for a local child)
1. Metal & Neurosis vs. Rey Diamante & Zaeta del Ring
2. Akira/Miss Fantasy/La Vaquerita vs. Dark Moon/Keira/Latin Queen
3. Steel Cage Match where the loser must get shaved or unmasked: Hell Fox & Bello Willy vs. Galaxia & Venom
4. Black Maravilla/Lover Boy/Oro Azul vs. Black Extreme/Capitan Furia/Ku Klux Klan
5. Blue Panther/Bogar/Fuerza Guerrera vs. Cirujano/Mensajero/Virus

6/16 – Auditorio Teoloyucan de Toluca
1. ?
2. Gatito Eveready & Mini Dragosth vs. Dark Shadow & Ironia
3. Dragosth/Shaithan/Paloma Rouse vs. Muerte Azteca/Oxido/La Vaquerita
4. Pegasso & Starman vs. El Angel & Decnis
5. Brazo de Plata & Mascara Sagrada Jr. vs. Psicosis & Scorpio Jr.

6/18 – Arena Queretaro
1. Speed Demon & Star Boy vs. Morfeo & Vengador
2. Alex Guajardo & Lince vs. Fuego Latino & Optimus
3. Estrellita & Goya Kong vs. Princesa Blanca & La Seductora
4. Diamante Azul & Rey Cometa vs. Mephisto & Rey Escorpion
5. Atlantis/Maximo/Rush vs. Damian el Terrible/Negro Casas/Mr. Niebla

6/20 – Su Bodega de Cerro Azul
1. Fuego Azul & Power Ranger vs. Mutante & Rocka Infernal
2. Falcon/Principe Halcon/Diva Salvaje vs. Bayron/King Lion/Muerte Nocturna
3. La Chivita & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Love Machine
4. Axel & Hombre Bala Jr. vs. Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan

6/22 – Palenque de la Feria de Martinez del Torre
1. ?
2. ??
3. As Negro & Estrellita vs. Perro Callejero & Princesa Sugei
4. Dragon Misterioso & La Parkita vs. Gitano Reyes & Mini Psicosis
5. Atlantis & Super Juguete vs. Psicosis & Ultimo Guerrero

6/23 – Gimnasio Josue Nery Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Laredo Kid & La Parka Jr. vs. Electroshock & El Mesias
6. AAA Trios Titles contra Caballeras: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Cinta de Oro/Crazzy 33/Rocky Star)

6/23 – Poliforum Zamna de Merida
1. ?
2. Espartano & Torinito vs. Halcon Rojo Jr. & Mensajero del Diablo
3. Alebrije II & Hijo del Anibal vs. Monsther & Veneno
4. PWR Femenil Title: Cheerleader Melissa (c) vs. Ivelisse Velez
5. Hijo del Santo vs. Blue Demon Jr.

6/23 – Salon de Eventos La Quinta Isabel de Chimalhuacan
1. ?
2. Andy Boy & Karate Kid vs. Anthrax & Hell Boy
3. Orion/Jhon Terry/Verbo vs. Fantasma de la Opera/Leon Rojo/Ovett
4. Super Muneco Jr./Super Raton/Super Raton Jr. vs. Dave the Clown/Niko/Rothen Clown
5. Hijo del Huracan Ramirez/Hijo del Lizmark/Mascara Sagrada Jr. vs. Tony Rivera/X-Fly/Zumbido

6/23 – Salon Seccion #208 de Monclova
1. Rebelde Rojo I & Romano vs. Black Metal & Ultimo Picaso
2. Guerrero Negro & Zintro vs. Black Toro & Kikapoo Jr.
3. Los Cocos Aceros I y II/Pimpinela Escarlata vs. Mr. Averno/Escoria/Ministro Negro
4. Cuervo & Fabi Apache vs. Mistico Negro & Mari Apache

7/20 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Poza Rica
1. El Falcon/Power Ranger/Principe Halcon vs. Byron Temerario/King Lion/Rocka Infernal
2. Starman & Super Halcon Jr. vs. Hijo del Signo & Hooligan
3. Fuego & Stigma vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
4. Atlantis & Mistico II vs. Euforia & Ultimo Guerrero

INTERNACIONAL WRESTLING LEAGUE

6/16 – Deportivo DIF de Huehuetoca
1. Triangular de Tercias: Centinela/Corcel Infernal/Quimico Jr. vs. Babel/Epidemia/Templario vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Triangular de Tercias: Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Perico/Terror) vs. La Resistencia (Arkanos/Kilvan/Yoruba)
3. Cuadrangular de Tercias: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Fantasma de la Opera/Shadow) vs. Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura) vs. Chucho el Roto/Iron Love/Rocky Santana
4. Cuadrangular de Parejas por el vacante IWL Tag Titles: Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan vs. Tony Rivera & Veneno vs. Scorpio Jr. & Zumbido vs. Ultimo Gladiador & Ultimo Vampiro

6/18 – Arena Aficion de Pachuca
1. Orion/Jhon Terry/Verbo vs. Luminoso Jr./Ojo de Tigre/Sacristan del Diablo
2. 3 Way Dance: Las Frutas (Super Boing/Super Kamikaze/Super Pascual) vs. Chile Peludo/Perfil/Quimico Jr. vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Periko/Terror)
3. Arkanos/Pentagon Jr./Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Elimination Match por el vacante IWL Lightweight Title – Participants: Atomic Star/Corcel Infernal/Kid Jaguar/Mascara Universal/Medics III/Ninja de Fuego/Pequeno Demonio/Pequeno Picudo/Shadow
5. Guerra de Empresas por la Copa Criteria – Participants: AAA (Drago/Fenix/Super Fly)/Arena Aficion (Ciclope/Drastick Boy/Niko)/AULL (Epitafio/Leviathan/Rocky Santana)/La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly)/Los Guapos (Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido)/IWRG (Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro)/Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura)/La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera)
6. Revancha Match: IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

6/13 – Arena Naucalpan
1. Seiya vs. Fulgore I
2. Angel del Amor & Mr. Magia vs. Imposible & Picudo Jr.
3. Super Libre: Centvrion/Dinamic Black/Golden Magic vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
4. Chico Che/Pantera/Veneno vs. Decnis/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Scorpio Jr.
5. IWRG Intercontinental Trios Titles: Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr. (c) vs. Eterno/Super Nova/X-Fly

6/16 – Arena Naucalpan
1. Galaxy & Sky Angel vs. Fulgore I & Power Bull
2. Acero/Angel del Amor/Seiya vs. Cerebro Negro/Imposible/Zafiro
3. Centvrion/Chico Che/Golden Magic vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)
4. Dinamic Black/Las Traumas I y II vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
5. Relevos Increibles: Hijo del Pirata Morgan & Hijo del Mascara Ano Dos Mil vs. Dr. Cerebro & X-Fly

INVASION RCH

6/27 – Arena Naucalpan
1. ?
2. La Jarochita & Lolita vs. Sexy Lady & Taya Valkyrie
3. Cuervo & Espiritu vs. Las Traumas I y II
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Cibernetico/Electroshock/El Mesias vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Halloween)

MARGAR PRODUCCIONES

6/15 – Arena Coliseo de Reynosa
1. Cougar vs. Cavernicola
2. Mano II & Misteriosa vs. Angel-O & Gacela
3. Signo de Oro & Signo de Plata vs. Mascara Roja & Hijo del Mascara Roja
4. Rey Astral & Super Chucky vs. Asterisco & Asterisco Jr.
5. Dr. Wagner Jr. & Villano IV vs. Antifaz del Norte & L.A. Par-K

PROMOCIONES AZTECA

6/15 – Arena Tonala de Jalisco
1. Consagrado vs. Pay Mon
2. Sol Negro vs. Night Killer
3. Mini Neutron & Mini Sol Negro vs. Destellito & Mini Kiss
4. Alto Voltaje/Jean Pierre/El Ranchero vs. Black Boy/Chilango Loco/Muere Bocanegra
5. Hijo del Lizmark/Super Nova/Thalos vs. Arlequin/Destello/Quka

6/16 – Arena Azteca de Guadalajara
1. Consagardo vs. Guerrillero
2. Sol Negro vs. Night Killer
3. Angel Astral/Jean Pierre/Super Meteoro vs. Los Chilangos Locos I y II/Muerte Bocanegra
4. Torneo por la Copa Azteca – Participants: Destellito/Mini Black Voltio/Mini Kiss/Mini Neutron/Mini Sol Negros I y II
5. Hijo del Lizmark/Super Nova/Thalos vs. Arlequin/Azteca/Destello

PROMOCIONES CANTU

6/17 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. La Justiciera & Lady Puma vs. La Hiedra & Hija del Karonte
3. Hijo del Huracan Ramirez/Perseus/Pimpinela Escarlata vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
4. El Brazo & Huracan Ramirez vs. Jaque Mate & Negro Navarro
5. Laredo Kid & La Parka Jr. vs. Parka Negra & Ultimo Gladiador

PROMOCIONES DEL VALLE

6/21 – Feria del Santo Patrono de San Juan Tizahuapan
1. Super Power vs. Terror
2. Deluto Jr. & Killer Boy vs. Custodio de la Muerte & Roco Van Jr.
3. Accion & Rayito del Sol vs. Kulikitaka & Talos la Momia Jr.
4. Angel del Silencio & Torbellino Boy vs. Demetrius en Inmortal & Gato Tenton
5. Campesino del Valle/Drastico/Villano III vs. El Capo/Hijo del Fishman/Kumo

PROMOCIONES JUNIORS

7/17 – Auditorio Miguel Barragan de San Luis Potosi
1. Divino & La Jarochita vs. Maniaco & Lady Dinamita
2. Los Exoticos (Black Mamba/Pasion Kristal/Sexy Salazar) vs. Black Maravilla/Diablo Negro/Halcon Dorado
3. Aero Star/Argenis/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Cuervo/Electroshock/Elegido vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Dr. Wagner Jr. & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

PROMOCIONES KDENA

6/30 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Ares & Belial vs. Terremoto Negro & Tornado
5. Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro & Dr. Cerebro
6. 3 Way Dance: Hijo del Santo vs. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

TODOS X TODOS

6/22 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Golden Magic & Poseidon vs. Dinamic Black & Imposible
2. La Cholita & Rossy Moreno vs. Lady Apache & Esther Moreno
3. WWA Trios Titles: El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) (c) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. PWR Tag Titles: Blue Demon Jr. & Hijo del Santo (c) vs. Heddi Karaoui & Zumbi
5. Torneo de la Muerte – Participants: Canek & Mascara Ano Dos Mil/L.A. Par-K & Super Parka/Pirata Morgan & Villano IV/Rayo de Jalisco Jr. & Universo Dos Mil

WAR CITY WRESTLING

6/22 – Arena Coliseo de Reynosa
1. Konis Doberman vs. Draguido
2. Estrellato & Rey Astral vs. Alas de Fuego & Ka-Lee
3. Dark Saint & Mini Spiderman vs. Halcon Soriano & Stukita
4. Dance Boy vs. Luchador Sorpresa
5. Zero & Chica Tormenta vs. Guerrillero Jr. & Estrellita Explosiva
6. Extreme Tiger/Impulso/Joe Lider vs. Douki/Eita/Daisuke Hanaoka

WORLD WRESTLING LEAGUE

7/7 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. Colt Cabana vs. ACH
4. Por la Copa Hector Garza: Team Mexico (Perro Aguayo Jr./Cibernetico/La Parka Jr.) vs. Team Puerto Rico (Apolo/Hercules Gomez/El Mesias)
5. Tommy Dreamer vs. Sabu
6. 4 Way Dance por el WWL Tag Titles: Los Mamitos (Mr. E & Sexy B) vs. Dr. Wagner Jr. & Dr. Wagner III vs. Heddi Karaoui & Zumbi vs. Eita & Tomahawk
7. Estelaris Jr./Hombre sin Miedo/Laredo Kid vs. Mascara Purpura/Ninja Jr./Rico Rodriguez
8. Ivelisse Velez vs. Taya Valkyrie
9. PWR Heavyweight Title: Blue Demon Jr. (c) vs. Big Daddy V
10. Mil Mascaras & Sicodelico Jr. vs. Los Villanos III y IV
11. WWL Heavyweight Title: Monster Pain (c) vs. Bobby Lashley

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Rayo de Jalisco Jr. vs. Cien Caras Jr.

THE CRASH

6/14 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Black Boy/Juventud Dos Mil/Star Dragon vs. Bufalo Ayala/Mosco Negro/Sargon
2. 4 Way Dance: Eternus vs. Spyder Black vs. Cinico vs. Animal
3. Viento & Fabi Apache vs. Zarco & Jennifer Blake
4. Torneo por la The Crash Cruiserweight Title – Participants: Angel Metalico/Tony Casanova/Fenix/Flamita/Willie Mack/Pentagon Jr./Star Boy/X-Torm
5. Bull Terrier Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/13 – National Western Complex in Denver, Colorado
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Hijo del Santo vs. L.A. Par-K

HEX WRESTLING PROMOTIONS

6/15 – Physique Inc. in Oxnard, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. Bionico/Lestat/Scarecrow vs. Latigo Blanco/Original Gangster/Sombra Infernal
5. Durango Kid/Laredo Kid/Misterioso vs. Acero Dorado/Lil’ Cholo/Shamu Jr.

LUCHA LIBRE GMW

6/14 – Salon la Plaza in Newhall, California
1. Vertiz vs. Classic Shadow
2. Barrio Boy & Sangre de Indio vs. Aero Boy & Berzerker
3. Harlequin/Latigo Blanco/Original Gangster vs. Golden Scorpion/Meteorik/Scarecrow
4. Bionico/Jaguar de Oro/Lestat vs. Nightmare/Sombra Infernal/Super Natural
5. Durango Kid/Laredo Kid/Misterioso vs. Acero Dorado/Lil’ Cholo/Shamu

*Credit to AAA, Alexis Salazar, Ana Gutierrez, Black Terry Jr, EMLL, Ernesto Ocampo, IWRG, JdMarinC, Loaiza, Mario Portillo

GameStop, Inc.

Be Sociable, Share!

    Comments are closed.

    Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
    • RSS
    • Twitter
    • Facebook
    • YouTube