Saturday, November 22nd, 2014

Lucha Report For 5/19/13

0

Written By Kris Zellner

RESULTS

AAA 5/17 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (Sin Limite taping = both brands)
1. Jinzo & Saturno beat Angel Mortal & Fresero Jr.
2. Carta Brava Jr. & Eterno defeated Lucky Boy & Nino de Ebano – After the match, Joaquin Roldan along with Heavy Metal honored Metal’s father and long-time AAA referee Pepe “Tropi” Casas who celebrated his 70th (they said 80th) birthday on 5/15.

AAA051713P1

3. Axel/Dinastia/Pimpinela Escarlata beat Argos/Mini Abismo Negro/Black Mamba

AAA051713P2

4. Fabi Apache & La Jarochita defeated La Hechicera & Mari Apache
5. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) beat Los Perros del Mal (Halloween/Psicosis Original/Ricky Marvin) even with Toscano being stretchered out after being dropped on his head. The Perros mocked Mirreyes before the match as they were fake stripping with towels before the match.

AAA051713P3

AAA051713P4

6. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr. defeated Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. with Hijo del Texano running out and bashing a guitar over Metal’s head allowing Chessman to pin him.

AAA051713P5

AAA051713P6

7. Blue Demon Jr./Electroshock/El Mesias beat El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain) with help from Chessman who attacked Texano. Demon & Mesias has issues throughout the match and fought afterwards with the tecnicos breaking them up.

AAA051713P7

AAA051713P8

Photos Courtesy of Black Terry Jr.!

CMLL 5/17 – Arena Mexico
1. Molotov & Sensei beat Akuma & Apocalipsis
2. Escandalo/Hooligan/Nitro defeated Pegasso/Starman/Triton
3. Kraneo/Namajague/Olimpico beat Delta (subbing for Guerrero Maya Jr.)/Rey Cometa/Sagrado with Delta doing a stretcher job. Kraneo & Mije were dressed as Darth Vader & Yoda respectively.
4. En Busca de un Idolo: Vangelis defeated Fuego with Vangelis getting a 23 from the judges and Fuego getting a 20.
5. En Busca de un Idolo: Stuka Jr. beat Tiger with Stuka getting a 24 and Tiger a 22.
6. Brazo de Plata/Rush/Thunder defeated Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto)/Volador Jr.
7. Diamante Azul/Maximo/La Sombra beat Shinsuke Nakamura/Negro Casas/Pierroth with Sombra going over Nakamura clean and challenged him for a shot at his IWGP Intercontinental Heavyweight Title afterwards but Nakamura declined.

Photos Courtesy of CMLL.com/Alexis Salazar

Independent 5/16 – Palenque de la Feria de Chilon
1. La Brillantina & Murcy Jr. I beat Drakken & Venganza de Fuego
2. Chiapas Middleweight Title: Murcy Jr. II defeated New Fire Jr. by DQ after a foule to retain his title.
3. 3 Way Dance por el AAA Minis Title: Dinastia beat Mini Chessman & Mini Psicosis to retain his title.
4. Por la Copa Tseltal: Chessman & Pentagon Jr. defeated Fenix & La Parka Jr.

IWRG 5/16 – Arena Naucalpan
1. Serpiente de Oro beat Dragon Celestial
2. Centvrion & Golden Magic defeated Eita & Tomahawk
3. Chico Che/Dinamic Black/Dr. Cerebro beat AK-47/Cerebro Negro/Fierro
4. Cien Caras Jr./Dr. Wagner III/Eterno defeated Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr. when Eterno fouled and pinned Pirata.
5. Por el Junior de Juniors: Carta Brava Jr. beat Factor by countout to win the title. Carta took out Factor on a dive and beat him back to the ring.

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

MV Promociones 5/17 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Tigrillo beat Tirano
2. Angelus & Ursus defeated Dementor & Shamu
3. Hijo del Fishman/Inferno/Mr. Tempest beat Arandu/Extassis/Extreme Tiger when Fishman fouled and pinned Extassis. There were mask match challenges thrown around afterwards.
4. Decision Match por el WWA Lightweight Title: TJ Boy defeated Steve Pain to win the title. – After the match there was a moment of applause for the recently deceased Rocky Roman who was the promoter for FMLL in Southern California among other places.
5. Hijo del Santo & L.A. Par-K beat Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr. with Santo going over Blanco of course.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

5/24 – Auditorio Municipal de Tampico (EVOLUCION taping)
1. Freelance/Saturno/Black Mamba vs. Carta Brava Jr./Eita/Micke Segura
2. Flamita/Fabi Apache/Octagoncito vs. Eterno/Taya Valkyrie/Mini Charly Manson
3. Crazy Boy & Joe Lider vs. Angelico & Jack Evans
4. Escoria/Fenix/La Parka Jr. vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain/Villano IV)
6. Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

5/26 – Deportivo Toltitlan de Tultitlan (FUSION taping)
1. Flamita/Gotita de Plata/Saturno vs. Carta Brava Jr./Danny Casas/Eterno
2. Chica Yeye & Pasion Kristal vs. Black Mamba & Yuriko
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Abismo Negro & Mini Charly Manson
4. Alebrije II/Espiritu/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Crazy Boy & Joe Lider vs. Halloween & Psicosis Original
6. Cibernetico & El Mesias vs. Chessman & Parka Negra

5/30 – Gimnasio Agustin Millan de Toluca (Sin Limite taping = both brands)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Eterno
2. Jennifer Blake & Fabi Apache vs. Mari Apache & Taya Valkyrie
3. Aero Star/Atomic Boy/Axel vs. Daga/Gran Apache/Psicosis Original
4. Drago & Fenix vs. Angelico & Jack Evans
5. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Silver Kain
6. Cibernetico/El Mesias/Luchador Sorpresa vs. Perro Aguayo Jr./Canek/Villano IV

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Scramble Match – Participants: Aero Boy/Astro Rey/Belial/Canelo Casas/Kenbai/Milanito Collection a.t.
2. Chica Tormenta vs. Christina von Eerie
3. Valiente & Virus vs. Las Traumas I y II
4. 3 Way Dance: Extreme Tiger vs. Magnifico vs. Stuka Jr.
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Super Libre: Rey Bucanero vs. Masada
7. Negro Casas vs. Negro Navarro

CONSEJO MUNDIAL DE LUCHA LIBRE

5/19 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante & Meteoro vs. Pirana & Thunder Boy
2. Azteca de Oro & El Divino vs. Demonio Rojo & Evola
3. Esfinge/Halcon de Plata/The Hippie vs. Demonio Maya/Exterminador/Sadico
4. Brazo de Plata/Sagrado/Smaker vs. Malefico/Shinsuke Nakamura/Shigeo Okumura
5. Diamante Azul vs. Mephisto

5/19 – Arena Mexico
1. Bengala & Freesbee vs. Herodes Jr. & Ramstein
2. Aereo/Bam Bam/Shockercito vs. Demus 3:16/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
3. Fuego/Hijo del Fantasma/Hombre Bala Jr. vs. Misterioso II/Puma King/Virus
4. Lightning Match: Delta vs. Polvora
5. Atlantis/Blue Panther/Brazo de Plata vs. Dragon Rojo/Rey Escorpion/Bobby Zavala
6. Los Cadetes del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Negro Casas/Niebla Roja/Ultimo Guerrero

5/20 – Arena Puebla
1. Asturiano/Meyer/Tigre Rojo Jr. vs. Akron/King Jaguar/Siki Osama Jr.
2. Pegasso/Starman/Stigma vs. Escandalo/Hooligan/Nitro
3. Delta/Sagrado/Triton vs. Olimpico/Puma King/Sangre Azteca
4. Diamante Azul vs. Rey Bucanero
5. Atlantis/La Sombra/Thunder vs. Felino/Shinsuke Nakamura/Negro Casas

5/21 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Leo & Metatron vs. Espectrum & Infierno
2. Black Metal & Stigma vs. Rafaga & Raziel
3. El Gallo/Starman/Triton vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Shigeo Okumura
4. Mascara Dorada/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis
5. Atlantis/Maximo/Rush vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero)

5/21 – Arena Mexico
1. Freesbee & Magnus vs. Espanto Jr. & Herodes Jr.
2. Lady Afrodita/Lluvia/Luna Magica vs. Amapola/Mima Shimoda/Tiffany
3. Hombre Bala Jr./Pegasso/Sagrado vs. Cancerbero/Hijo del Signo/Virus
4. Delta/Fuego/Guerrero Maya Jr. vs. Morphosis/Olimpico/Puma King
5. En Busca de un Idolo: Hijo del Fantasma vs. Misterioso II
6. En Busca de un Idolo: Valiente vs. Sangre Azteca
7. Blue Panther/Diamante Azul/Mistico II vs. La Fuerza TRT (El Terrible/Rey Bucanero/Tiger)

5/24 – Arena Mexico
1. Molotov & Sensei vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Dalis la Caribena/Marcela/Silueta vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/La Seductora
3. Blue Panther/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)
4. En Busca de un Idolo: Hijo del Fantasma vs. Sangre Azteca
5. En Busca de un Idolo: Valiente vs. Misterioso II
6. Brazo de Plata/Mascara Dorada/Rush vs. Mr. Aguila/Negro Casas/Volador Jr.
7. Atlantis/La Mascara/La Sombra vs. Shinsuke Nakamura/Pierroth/Ultimo Guerrero

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

6/7 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Charly Madrid & Marabunta Jr. vs. Bizarro & Rider
2. Meiden vs. Cara de Guerra
3. Decnis/Nemesis/Mini Electroshock vs. Cuervo/Mini Cibernetico/Diva Salvaje
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Pirata Morgan/Scorpio Jr.

6/15 – Unidad Deportiva Morelos de Colima
1. ?
2. Chamaco Anguiano & Vaquero vs. General de la Muerte & Terremoto
3. Jennifer Blake/Dinastia/Mascarita Divina vs. Cinthia Moreno/Mini Monster Clown/Mini Psycho Clown
4. Mascara Sagrada Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra

INDEPENDENT

5/19 – Arena Xalapa
1. Rafaga vs. El Reo
2. Incognito Jr. & Lobo Solitario Jr. vs. Atake 77 & Rey Tornado
3. Destello Azul/Full Contac/Planetario vs. Bucanero Infernal/Guerrero de la Noche/Rey Infierno
4. Electroshock/Linterna Verde/Vengador Radioactivo vs. Eslabon Perdido/Peligro/Pentagon Jr.
5. Por el AAA FUSION Campeonato: Fenix (c) vs. Corsario de Fuego

5/19 – Explanada de la Delegacion de San Lorenzo Toxico
1. Dinastia & Octagoncito vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. La Jarochita/Cinthia Moreno/Pasion Kristal vs. Sexy Lady/Taya Valkyrie/Yuriko
3. Alebrije II/Atomic Boy/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Jack Evans/El Mesias/Octagon vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain)

5/19 – Gimnasio Josue Nerue Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascarita Divina/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mini Abismo Negro/Mini Charly Manson/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. L.A. Par-K/La Parka Jr./Parka Negra

5/19 – Recinto de la Feria de Coatepec
1. Jaguar & Gabriel o Gabriela vs. Black Tiger & Casanova
2. Jennifer Blake & Lolita vs. La Hechicera & Mari Apache
3. Deymon/Huracan Ramirez/Hijo del Huracan Ramirez/Ultraman Jr. vs. Blue Warrior/Espectro Jr./Hijo del Canek/Hijo del Fishman
4. Gronda II/Juventud Guerrera/Vengador Radioactivo vs. Eslabon Perdido/Nygma/Polvo de Estrellas
5. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Halloween/Psicosis Original/La Braza

5/20 – Central de Abastos de Ecatepec
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. Tigre Lee/La Jarochita/Lolita vs. Sexy Lady/Taya Valkyrie/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

5/21 – Arena Aficion de Pachuca
1. Malandro vs. Ram
2. Furia Salvaje & Furia Salvaje Jr. vs. Colmillo Blanco & Millenium
3. Jhonky & Sacristan del Diablo vs. Ciclope & Drastick Boy
4. Danny Casas & Jhon Crazy vs. Chico Che & Apolo Estrada Jr.
5. Arenita & Niko vs. Fantasma de la Opera & Veneno

5/25 – Arena Coliseo de Chihuahua
1. As de Chihuahua/Silver Wolf/Tetrix/Princesa Guerrera vs. Los Warriors (I/II/III)/Estrella Diabolica
2. Genesis/Latino/El Panda vs. Chucky/Snake/Verdugo
3. Chavela/Dona Tencha/Perrushka vs. Fuego/Peluchin Maldad/Romano
4. Steel Cage Match where the loser gets shaved: El Apache vs. Terremoto Express
5. Chicano/Silver Kain/Silver King Jr. vs. Electroshock/Espanto Jr./Tigre del Ring

5/25 – Auditorio Jose Maria Morelos de Sahuayo
1. Mascarita Sagrada/Octagoncito/La Parkita vs. Mini Abismo Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Pimpinela Escarlata vs. Mari Apache & Yuriko
3. Elegido & Toscano vs. Cuervo & Ozz
4. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Gronda II/Hijo del Texano/Parka Negra

5/27 – Instalaciones de la Feria de Abasolo
1. ?
2. ??
3. Mascarita Divina & La Parkita vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
5. Drago & La Parka Jr. vs. Chessman & Ultimo Gladiador

5/31 – Plaza de Toros de Autlan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dinastia & La Jarochita vs. Octagoncito & Sexy Lady
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Argos/Drago/Pentagon Jr.

6/1 – Arena Poza Rica de Veracruz
1. Avatar & Pirana vs. Astro & Enterrador
2. Flayer Boy & La Parkita vs. Espectrito II & Mini Histeria
3. Destello Azul/Silencio Azul/Gabriel o Gabriela vs. Mr. Coyote/Demasiado/Pentagon Jr.
4. Electroshock/Fenix/Vengador Radioactivo vs. Chessman/Peligro/Ricky Marvin

6/1 – Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Demoledor/Tribal/Diva Salvaje vs. Forajido/Lince/Pequeno Maya
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Full Back/Ultimo Gladiador/Pasion Kristal
6. Cibernetico & Crazy Boy vs. Perro Aguayo Jr. & Psicosis Original

6/8 – Arena Azteca Budokan de Neza (benefit show for Billy el Malo who suffered a severe hand injury recently after being assaulted that has kept him out of action)
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Charly Manson & Mini Chessman
4. El Brazo/Mari Apache/Polvo de Estrellas vs. La Hechicera/Black Mamba/Yuriko
5. Aero Star/Crazy Boy/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
6. Electroshock/La Parka Jr./Luchador Sorpresa vs. Chessman/Silver Kain/Luchador Sorpresa

6/9 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Octagoncito vs. Mini Charly Manson
4. Monster Clown & Murder Clown vs. The Panther & Tigre Lee
5. Elegido & La Parka Jr. vs. Electroshock & Toscano

6/20 – Su Bodega de Cerro Azul
1. Fuego Azul & Power Ranger vs. Mutante & Rocka Infernal
2. Falcon/Principe Halcon/Diva Salvaje vs. Bayron/King Lion/Muerte Nocturna
3. La Chivita & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Love Machine
4. Axel & Hombre Bala Jr. vs. Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan

INTERNACIONAL WRESTLING LEAGUE

6/8 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. Arkanos/Kilvan/Yoruba vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Cuadrangular de Atomicos: Angel del Amor/Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Atomic Star/Carrona/Periko/Terror vs. Centinela/Quimico/Samael/Tormento vs. Infierno Kid Jr./Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro
3. Pentagon Jr./Shadow/Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Street Fight por la Copa Femenil Extrema IWL: Ludark Shaitan (c) vs. Crazy Mary
5. Guerra de Empresas: Argenis/Drago/Fenix vs. Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro vs. Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera vs. Drastick Boy/Paranoico/Super Mega vs. Epitafio/Leviathan/Rocky Santana vs. Eterno/Super Nova/X-Fly vs. Niko/Pagano/Luchador Sorpresa vs. Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido
6. Super Libre por el IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

5/19 – Arena Naucalpan
1. Seiya vs. Dragon Celestial
2. Astro Rey Jr. & Serpiente de Oro vs. Arana de Plata & Fulgore
3. 30 Man Torneo por el Rey del Ring

5/23 – Arena Naucalpan
1. Imposible vs. Dragon Celestial
2. Centvrion/Saruman/Seiya vs. Alan Extreme/Eita/Tomahawk
3. Lumberjacks with Straps Match: Dr. Cerebro/Golden Magic/Trauma II vs. Danny Casas/Apolo Estrada Jr./Factor
4. Hijo del Pirata Morgan vs. Eterno
5. Dinamic Black/Trauma I/Veneno vs. Canis Lupis/Carta Brava Jr./911

LUCHA FAN FEST VI

6/1 – Arena Lopez Mateos
1. Cazador/Epidemia/Vortize vs. Aramis/Moria/Shadow
2. 4 Way Dance: Arumi vs. Baby Star vs. Bastet vs. Felina Metalica
3. Danny Boy/Gran Apache II/Robin vs. Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana
4. El Triangular de la Muerte (Gran Cuchillo/Kahoz/Rambo) vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Soberano
5. Aero Boy & Violento Jack vs. Averno & Ephesto
6. Relevos Increibles: Brazo de Plata/Stuka Jr./Rey Bucanero/Ultimo Guerrero vs. La Mascara/Rush/El Terrible/Rey Escorpion

MONTERREY

5/21 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. 3 Way Dance: Misionero vs. Artillero vs. Epidemius
3. Astuto & Ninja Jr. vs. Genocida & Memo Valle
4. Angel o Demonio & Ovett vs. Iron & Sayco
5. Diamante/Hijo del Huracan Ramirez/Mascara Purpura vs. Caifan I/Perverso/Rico Rodriguez

6/2 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. 4 Way Dance: Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K vs. Villano IV vs. Angel Blanco Jr.

PRO WRESTLING TRIPLE X

6/1 – Casino del Pueblo de Comacalco
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Lizmark vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

PROMOCIONES BJC

5/26 – Arena Aragon
1. Juventud Divina vs. Aguila Oriental
2. Jossman & Skanner vs. Gran Charly & Infernal
3. Blackman Jr./Hijo del Kendo/Magnum 44 vs. Arana Negra/Deslizador/Ultimo Corcel
4. Gran Cuchillo & Sombra Escarlata vs. Cazador Salvaje & Sol de Oriente
5. Corsario Negro Jr. & Felino vs. Cancerbero & Mephisto

PROMOCIONES CANTU

5/20 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. El Brazo/Dragster Boy/Street Boy vs. Guerrero Especial/Mini Rio Bravo/Siglo XXI
3. Aero Star/Argenis/Hijo del Huracan Ramirez vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
4. Drago/Hijo del Canek/Super Crazy vs. The Black Family (Cuervo/Escoria/Espiritu)
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved: Angel o Demonio & Ovett vs. Halloween & Psicosis Original

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

6/1 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Fugaz de Oro & Luchador Sorpresa vs. Cholo Extreme & Snow Metal
3. Angel Celestial & Negro Misterio vs. Asesino Negro Jr. & Lobo Siberano
4. Axel/Moncho Cachondo/Super Raton vs. Drakull/Halcon Rojo Jr./Mecanico Infernal

PROMOCIONES KDENA

5/19 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Aero Star/Argenis/Drago vs. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz)

6/30 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Ares & Belial vs. Terremoto Negro & Tornado
5. Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro & Dr. Cerebro
6. 3 Way Dance: Hijo del Santo vs. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

PROMOCIONES MDS

5/26 – Nueva Arena Poza Rica de Tlahuac
1. Baby Star Jr. & Gran Bufalo vs. Logan & Rey Muerte
2. Manitas de Seda & Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte & Guerrerito
3. Avatar & Robin vs. Azgar & Piloto Infernal
4. Kraneo/Manos de Seda/Unicornio vs. La Mafia Colombiana (Black Lord/La Cobra del Amor/El Gangster)

PROMOCIONES MUNOZ

6/2 – Domo de la Feria de San Luis Potosi
1. ?
2. Fabi Apache/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Psicosis/Yuriko
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Elegido/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Ultimo Gladiador
5. Steel Cage Match: Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

PROMOCIONES PACIFICO

6/6 – Estadio Teodoro Mariscal de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Fly Metal & Tornado vs. Black Mamba & Yuriko
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Lucha con Explosivos por el AAA Cruiserweight Title: Daga (c) vs. Joe Lider

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Torneo por la vacante AULL Lightweight Title – Participants: Eita/Flamita/Freelance/Rey Kristal/Sadico/Micke Segura/Spider Boy/Yakuza
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

WRESTLING COUNCIL

6/2 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Perseus & La Hiedra vs. Barba Roja & Estrellita
4. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911) vs. Carta Brava Jr./Eterno/Freelance
5. Fuerza Guerrera & Solar I vs. Dr. Cerebro & Negro Navarro

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Black Saigon & Dragon Chino vs. Firebird & Silencio Negro
2. Ryan Kidd/Eddie Randle/SoCal Crazy vs. Duke/Johnny Goodtime/Johnny Yuma
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

UNITED STATES

LUCHA LIBRE ENTERTAINMENT

5/19 – Elabel in Santa Ana, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Chilango/Durango Kid/Misterioso vs. Asesino Geminis/Euforia/Indio Chirakawa

LUCHA LIBRE MEXICANA

6/1 – Casa Blanca Ballroom in Laredo, Texas
1. Silver Kid vs. Devilucion
2. Mega Fly/La Parkita/La Trevi vs. Hombre sin Miedo/Piratita Morgan/Karla Maria
3. Angel Espacial/Diana la Cazadora/Luchadora Sorpresa vs. Oscuridad/La Hiedra/Hija del Zarzy
4. Brazo de Plata/Hijo del Santo/Laredo Kid vs. Aquiles/Hijo del Espanto/Hijo del Pierroth

REYES DEL RING

5/19 – Silverado Rodeo Arena in Laredo, Texas
1. ?
2. ??
3. Fantasma Dos Mil & Sexy Subita vs. Craster & Mascara Brillante
4. Extassis/Jack/Omega vs. Drako/Nefasto/Thunder
5. Astuto/Diamante/Simbolo Dos Mil vs. Hijo del Mongol Chino/Maldad Adicta/Perverso

ROBLES PROMOTIONS

6/2 – Fuego Western Club in McAllen, Texas
1. Hijo del Al Cruz Jr. & Zarzy Tiger vs. Aguila Azteca & Karate Lee
2. Angel Espacial/La Trevi/La Parkita vs. Maldicion/Karla Maria/Piratita Morgan
3. Diana la Cazadora & La Hiedra vs. Hija del Zarzy & Wendy
4. Brazo de Plata/Hijo del Santo/Luchador Sorpresa vs. Aquiles/Hijo del Pierroth/Spawn

UNDERGROUND INDEPENDENT PRO WRESTLING

5/19 – Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Los Luchas (Phoenix Star & Zokre)/Robby Phoenix/Seville the Thrill/Warhog vs. Animaniac/D’Lux/Eragon/Extassis/Viento
2. Hector Canales/Kayam/L.A. Dragon/Latigo Blanco vs. Kanalla/Ursus/X-Torm/Zarco
3. El Bionic/Lestat/O.G. Playboy/Thunderwolf vs. Tony Casanova/Euforia/Misterioso/TJ Boy
4. Steel Cage Match UIPW Heavyweight Title contra Caballera: Mr. Tempest (c) vs. Super Natural

*Credit to AAA, Alexis Salazar, Angel Arredondo, Clever Sommer, CMLL, IWRG, RFC, Samuel Perez

Be Sociable, Share!

    Comments are closed.

    Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
    • RSS
    • Twitter
    • Facebook
    • YouTube