Friday, August 22nd, 2014

Lucha Report For 4/27/13

0

Written By Kris Zellner

RESULTS

CMLL 4/26 – Arena Mexico (57th Anniversary Show of the building)
1. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hijo del Signo beat Metalico/Sensei/Soberano
2. Ephesto/Felino/Mephisto defeated Angel de Oro/Delta/Guerrero Maya Jr.
3. Torneo Gran Alternativa – Finals: Rey Escorpion & Bobby Zavala beat Atlantis & Hombre Bala Jr. and looks like Zavala was made a Jr. member of the Revolucionarios del Terror.
4. Caballera contra Caballera: Rey Cometa defeated Namajague in what sounded like a damn good match. Namajague did get shaved.
5. Decision Match por el Mexican National Welterweight Title: Averno beat Mistico II after a foule.
6. El Terrible/Ultimo Guerrero/Volador Jr. defeated Mascara Dorada/Rush/La Sombra by DQ when Rush fouled Terrible.

Photos Courtesy of CMLL.com/Alexis Salazar!

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

MV Promociones 4/26 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. 3 Way Dance: Tapatio Jr. beat Cardenal Jr. & Rey Centella
2. Tigrillo & Ursus defeated Dementor & Tenebro
3. Extassis/Extreme Tiger/Thunder beat Hijo del Fishman/Lizmark Jr. (another brother)/Mr. Tempest
4. Las Traumas I y II defeated Cerebro Negro & Dr. Cerebro with fans throwing money in the ring afterwards in appreciation.
5. Arandu & TJ Boy beat AK-47 & 911 after distraction from Las Traumas. Cerebros ran out afterwards for a brawl. It ended up with AK-47 challenging TJ Boy to a hair match.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

5/17 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (Sin Limite taping = both brands)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Fresero Jr.
2. Axel/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Argos/Mini Abismo Negro/Black Mamba
3. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Hechicera & Mari Apache
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Los Perros del Mal (Halloween/Psicosis Original/Perro Sorpresa)
5. Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr.
6. Blue Demon Jr./Electroshock/El Mesias vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain)

5/24 – Auditorio Municipal de Tampico (EVOLUCION taping)
1. Freelance/Saturno/Black Mamba vs. Carta Brava Jr./Eita/Micke Segura
2. Flamita/Fabi Apache/Octagoncito vs. Eterno/Taya Valkyrie/Mini Charly Manson
3. Angelico & Jack Evans vs. Crazy Boy & Joe Lider
4. Escoria/Fenix/La Parka Jr. vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain/Villano IV)
6. Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

CEMENTOS FORTALEZA

5/4 – Arena Mexico
1. Hombre Bala Jr./Super Halcon Jr./Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Marcela vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/Tiffany
3. La Mascara/Stuka Jr./Valiente vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
4. Brazo de Plata/Diamante Azul/Rush vs. Damian el Terrible/Negro Casas/Mr. Niebla
5. Mascara Dorada/Mistico II/La Sombra vs. Mephisto/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Aero Boy & X vs. Astro Rey & Belial
2. 3 Way Dance: Silueta vs. Chica Tormenta vs. Christina von Eerie
3. Valiente & Virus vs. Las Traumas I y II
4. 3 Way Dance: Extreme Tiger vs. Magnifico vs. Stuka Jr.
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Super Libre: Rush vs. Masada
7. Negro Casas vs. Negro Navarro

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

5/4 – Autolavado VM de Tulancingo
1. Kandy & Zusu Divine vs. JC MacLean & Letty Star
2. 4 Way Dance: Artikuz vs. Arsenal vs. Corazon Latino vs. Koreli
3. 6 Way Dance por el DTU Alto Impacto Title: Drastick Boy (c) vs. Black Fire vs. Lanceloth vs. Mazivo vs. Pequeno Cobra vs. Rocky Lobo
4. 3 Way Chairs Match: Hacker & Kaleth vs. Hard Man & Jhonki vs. Nino Hamburguesa & Slayer
5. 6 Way #1 Contender Match por el DTU Ultraviolento Title: Ciclope vs. Dement Xtreme vs. Hormiga vs. Paranoico vs. Super Mega vs. X-Fly

CONSEJO MUNDIAL DE LUCHA LIBRE

4/28 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Idolo & Virgo vs. Demonio Maya & Espectrum
2. Sky Kid & Smaker vs. Mr. Trueno & Rey Trueno
3. Angel de Oro/El Gallo/Stuka Jr. vs. Malefico/Namajague/Rafaga
4. Occidental Welterweight Title: Leo (c) vs. Sangre Azteca
5. Super Libre: Rey Cometa vs. El Barbaro Cavernario
6. Caballeras contra Mascaras: Azteca de Oro & El Hippie vs. Acertijo & Sadico

4/28 – Arena Mexico
1. Pequeno Halcon/Shockercito/Stukita vs. Nitrito/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
2. Fuego/Pegasso/Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
3. Lightning Match: Estrellita vs. Amapola
4. Brazo de Plata/Guerrero Maya Jr./Mascara Dorada vs. Mr. Aguila/Puma King/Tiger
5. Diamante Azul/Rush/Shocker vs. Euforia/Negro Casas/Niebla Roja
6. Mistico II vs. Volador Jr.

4/29 – Arena Puebla
1. Milenium & Tigre Rojo vs. Blue Center & Siki Osama Jr.
2. Metalico/Starman/Stigma vs. Hijo del Signo/Hooligan/Nitro
3. Blue Panther/Hijo del Fantasma/Rey Cometa vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
4. Diamante Azul/La Mascara/Shocker vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
5. Atlantis/Mascara Dorada/La Sombra vs. Negro Casas/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

4/30 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Divino & El Idolo vs. Exterminador & Infierno
2. Black Metal/Esfinge/Metatron vs. Arkangel de la Muerte/Canelo Casas/Escandalo
3. Fuego/Pegasso/Triton vs. Nosferatu/Shigeo Okumura/Vangelis
4. Delta/Hijo del Fantasma/Sagrado vs. Misterioso II/Olimpico/Polvora
5. Rush/Thunder/Luchador Sorpresa vs. Mr. Aguila/Dragon Rojo/Psicosis Original

4/30 – Arena Mexico
1. Camaleon & Horus vs. Apocalipsis & Inquisidor
2. Astral/Pequeno Halcon/Stukita vs. Mercurio/Nitrito/Pequeno Olimpico
3. Lightning Match: Guerrero Maya Jr. vs. Ephesto
4. Angel de Oro/Diamante/Valiente vs. Puma King/Sangre Azteca/Virus
5. CMLL Lt. Heavyweight Title: Rey Escorpion (c) vs. Stuka Jr.
6. La Mascara/Shocker/La Sombra vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)

5/3 – Arena Mexico (Atlantis 30th Anniversary Show)
1. Oro Jr. & Soberano Jr. vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Aereo/Mini Fantasy/Shockercito vs. Nitrito/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
3. Fuego/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Misterioso II/Namajague/Shigeo Okumura
4. Blue Panther/Brazo de Plata/Rush vs. La Fuerza TRT (El Terrible/Rey Bucanero/Tiger)
5. Atlantis vs. Averno
6. Mascara Dorada/Mistico II/Thunder vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/29 – Lienzo Charro las Juntas de Puerto Vallarta
1. Loco Extreme vs. Furia Kora Jr.
2. Reggae Boy & Rey Dinamico vs. Principe Egipcio & Tiger King
3. Mascarita Dorada & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Aguila Dorada Jr./Alan Stone/Pimpinela Escarlata
5. Dr. Wagner Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Parka Negra

INDEPENDENT

4/28 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Aeronix & Loky vs. Ciclon Infernal & Rey Justicia
2. Morvius/Teseo/Ukkonen vs. Los Machos III y IV/Skelerman
3. 3 Way Dance: Arafat vs. Golden Cat vs. Roy Reyes
4. Aramis/Jeque/Justiciero vs. Cyborg/Dragon Negro/Apolo Estrada Jr.
5. 4 Way Dance: Danny Casas vs. Judas el Traidor vs. Magnifico vs. Negro Navarro

4/28 – Arena Independiente de Tultitlan
1. ?
2. Ruleta de la Muerte – Participants: Alastor/Babel/Camillero de la Muerte/Casi Muerto/Centinela/Mr. Dragon/Los Doctores Infernales I y II/Infierno Kid Jr./Psicopata/Los Tigres del Metal I y II/Ultimo Rosario
3. La Ola Negra (Conde Bartock/Misterio/Violento) vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)
4. Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Epitafio/Samael/Tormento
5. Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Judas el Traidor/Leviathan/Ultimo Gladiador

4/28 – Arena la Rosita de Torreon
1. Ron Black vs. Lagunero Jr.
2. Las Tarantulas I y II vs. Discipulo & Luminoso
3. Halcon Suriano Jr. & Dulce Paola vs. Oso Negro & Sexy Francis
4. Stuka/Stukita/Sexy Piscis vs. Espacial/Ministro II/V-57

4/28 – Auditorio de Don Bosco de Zamora
1. Mascarita Divina & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Cinthia Moreno & Yuriko vs. La Hechicera & Polvo de Estrellas
3. Alebrije II/Drago/Pimpinela Escarlata vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker
4. Elegido & Octagon vs. Halloween & Psicosis Original

4/28 – Campo de Beisbol Esfuerzo Obrero de Ciudad Mendoza
1. Flecha Guerrera & El Marquez vs. Abismo Rider & El Tiburon
2. Angel del Futuro & Red Star vs. Dark Goth & Muneca Sarkasmo
3. Caballero Blanco Jr./Errante/Hijo del Huracan Ramirez vs. Black Soldier/Hijo del Fishman/Vulcano
4. Atlantis & Delta vs. Felino & Mr. Niebla

4/28 – Centro de Espectaculos de Morelia
1. Rocket vs. Stricker
2. Angel Dorado Jr. & Legion vs. Emperador Zayri & Zombie
3. Poison & Super Chapulin vs. Hades & Toro Machine
4. Atomic Boy & Juventud Guerrera vs. Argos & Mascara Ano Dos Mil Jr.

4/28 – Plaza de Toros de Santa Maria Tequepexpan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Metal/El Divino/Esfinge vs. Evola/Infierno/Magnum
5. El Gallo/Halcon de Plata/Stuka Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Sangre Azteca

4/28 – Plaza las Americas de Centro San Miguel
1. ?
2. ??
3. Mascarita Dorada & La Jarochita vs. Ludark Shaitan & Mini Charly Manson
4. Argenis & El Brazo vs. Cuervo & Escoria

4/28 – Teatro del Pueblo de Jalpan de Serra
1. 3 Way Dance: Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Lanceloth & Rocky Lobo vs. Galaxy & Gremlin
2. Angel del Misterio/Hormiga/Nino Hamburguesa vs. Black Fire/Dement Xtreme/Hard Man
3. Pesadilla/Fabi Apache/Pasion Kristal vs. Hacker/Taya Valkyrie/Chica Yeye
4. Cuadrangular de Parejas – Participants: Aero Boy & Violento Jack vs. Daga & Drastick Boy vs. Fenix & Flamita vs. Ciclope & Pentagon Jr.
5. Crazy Boy/Joe Lider/El Mesias vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

4/28 – Restaurante “La Polar” del Distrito Federal
1. Cinthia y Esther Moreno vs. La Hechicera & Rossy Moreno
2. Fantastik/Starman/Ultraman Jr. vs. Asesino Negro/Cerebro Negro/Fantasma de la Opera
3. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Blanco/Coco Blanco Jr.) vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/X-Fly
4. Axel/Groon XXX/Mascara Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mr. Aguila/Tony Rivera/Zumbido/Oso Polar

4/28 – Unidad Deportiva de Acapulco
1. Spartus vs. Furia Azteca
2. Urano & Luchador Sorpresa vs. Andros Black & Rey Jaguar
3. Aspirantito/Guerrero I/Guerrero Jr. vs. Pacina Leta/Principe Vegueta/Venganza
4. Los Avengers (Capitan America/Increible Hulk/Iron Man) vs. Los Agorafobias I y II/Huracan Negro
5. Brazo de Platino/Bugambilla del Norte/May Flowers vs. Los Rebeldes del Ring (Hijo del Black Silver/Mercurio/Pez Tigre)

4/29 – Cancha Municipal de Colorines
1. ?
2. ??
3. Chiva Rayada I & Tabu vs. Angel Mortal & Yuriko
4. Aero Star & Lolita vs. El Brazo & La Hechicera
5. Drago & Jack Evans vs. Argos & Hijo del Texano

4/29 – Centro de Espectaculos de Morelia
1. Aparecido vs. Kringer
2. Los Angeles Dorado (I & Jr.) vs. Emperador Zayri & Kaziuz
3. Cruz del Silencio/Poison/Super Chapulin vs. Hades/Obituary/Toro Machine
4. Axel & Chiva Rayada I vs. Gran Apache & Black Mamba

4/29 – Taquero Chabelo del Distrito Federal
1. ?
2. ??
3. Bastet vs. Sadica
4. Metalico/Sagrado/Starman vs. Arkangel de la Muerte/Hooligan/Ultimo Rebelde
5. Torneo Cibernetico por la Copa Cuchillo – Participants: Las Celesticks I y II/El Latino/Oro Jr./Vengador/Akuma/Infierno/Krator/Leon Dorado/Sangre Infernal
6. Brazo de Plata & Shocker vs. Ephesto & Volador Jr.

4/29 – Unidad Deportiva Maquio de San Juan del Rio
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Monster Clown & Mini Psycho Clown
4. Fabi Apache & La Jarochita vs. Sexy Lady & Taya Valkyrie
5. Atomic Boy & Fenix vs. Cuervo & Escoria
6. Electroshock & El Mesias vs. Chessman & L.A. Par-K

4/30 – Arena Aficion de Pachuca
1. Morfina vs. Ram
2. Colmillo Blanco & Dragon Latino vs. Dr. Boris & Milenio Millenium
3. Ciclope & Drastick Boy vs. El Jaguar & Plaga
4. Cerebro Negro & El Golpeador vs. Fantasma de la Opera & Guerrero Mixteco Jr.
5. Niko & Zumbi vs. Super Crazy & Veneno

4/30 – Arena Union de Los Mochis
1. Cholo Chriss & Kiko vs. Americanista & Blue Storm
2. Dark Fire & Mr. Humo vs. Amenaza & Payaso Infernal
3. Cinthia Moreno & Pimpinela Escarlata vs. Jennifer Blake & Black Mamba
4. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Elegido & El Mesias vs. L.A. Par-K & Parka Negra

4/30 – Auditorio Municipal de Valle de Bravo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Aero Star/Crazy Boy/Joe Lider vs. Argos/Cuervo/Escoria

4/30 – Centro de Espectaculos de Morelia
1. Aparecido vs. Licantropio
2. Black Dragon & Danger vs. Fulgore & Chamaco Lopez
3. Genio & Ryo Kendo vs. Hijo del Ciclon & Maximo Loco
4. Gronda II & Pasion Kristal vs. Machine Rocker & Soul Rocker

4/30 – Teatro del Pueblo de Aguascalientes
1. Mascarita Divina & Mascarita Dorada vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Lolita vs. Mari Apache & Sexy Lady
3. Alebrije/Chiva Rayada I/Drago vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Gronda II/Octagon vs. Pentagon Jr./Silver Kain/Ultimo Gladiador

5/1 – Auditorio Municipal de San Pablo Huantepec
1. ?
2. ??
3. Felina Metalica & La Vaquerita vs. Black Fury & Keira
4. Terry Dos Mil & Zumbi vs. Leviathan & Monsther
5. Felino & Mr. Niebla vs. Kraneo & Psicosis

5/1 – Cancha de la Presidencia Municipal de Tezoatlan
1. Neron & La Roca vs. Comando Rivera & Gato Negro
2. Cachetada/Corsario de Fuego/Mascarita Sagrada vs. Caricia/Darketela/Mini Chessman
3. Atlantis/Valiente/Wild Ram vs. Arkanos/Rey Lobo/Ultimo Guerrero

5/1 – Lienzo Charro Rafael Molina de Celaya
1. Black Scorpion vs. Dinamita Kid
2. Venus vs. Black Rousse
3. Brillante Azul/Hijo del Timador/Optimus vs. Fuego Negro/Principe/Zarpa de Tigre Jr.
4. Crazy Latino & Ursus vs. Perro del Ring & El Toro
5. Fuego Latino/Pantera/Principe Otomi vs. Las Drabeks I y II/Veneno

5/2 – Centro de Espectaculos de Morelia
1. Ninjitsu vs. Kringer
2. Aparecido & Fantastico Lee vs. Emperador Sayri & Carlo Magno
3. Poison & Super Chapulin vs. Hades & Obituary
4. Drago & Ricky Marvin vs. Pentagon Jr. & Silver Kain

5/2 – Unidad Deportiva de Acapulco
1. ?
2. Centauro Jr. & Limberg vs. Pez Diablo & Rey Tiburon
3. Electrico & Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16 & Pierrothito
4. Fuego & Stigma vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
5. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Princesa Sugei
6. Atlantis & La Sombra vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.

5/3 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Black Buitre & El Sicario vs. Los Bandidos I y II
2. Capitan Centella & Rey Impacto vs. Delirius & Thor
3. Brujo Maya/Perro del Ring/Rey Toro III vs. Brillante Azul/Crazzy Latino/Fuego Latino
4. Fire Fighter/Principe Otomi/Ursus vs. Los Reyes Toros I y II/Zarpa de Tigre Jr.
5. Hijo del Santo & Ricky Marvin vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.

5/4 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. Granda Man/Lazarito/New Fire Jr. vs. Destroyer Jr./Doctor Salvaje/X
2. Destroyer Jr./Drakken/V de Fuego vs. Brillantina/Bugambilla/Romboyde
3. Granda Man/Halcon Samurai/Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Lazarito/New Fire
4. Solar I vs. Negro Navarro
5. Hijo del Santo & Huracan Ramirez vs. Blue Demon Jr. & Hijo del Solitario

5/4 – Arena Vidal de Chetumal
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballero Galactico/Guerrero Galactico/Torinito vs. Rayo de Plata/Las Traumas I y II

5/4 – Cancha Desarrollo Urbano del Distrito Federal
1. Eclipse & Invasor vs. Bufalo Tatanka & Vertigo Negro
2. Davinha & Paloma Rouse vs. Reyna Isis & Star Fire
3. Boro/Cobalto/Fenomenoide vs. Aton/Oriin/Sephiroth
4. Filoso/Archie Veloz/Venganza vs. Belial/Diabolius/Moria
5. Galactico/Rey Leo/Resplandor/Titan vs. Apocalipsis/Fugitivo/Jhon Terry/Jimmy Madrid
6. Arlequin Negro/Astro Negro/Turbo vs. Black Thunder/Douki/Daisuke Hanaoka
7. Cocolores/Shadow/Valiente vs. Mr. Niebla/Skayde/Vortize

5/4 – Deportivo el Pavon del Distrito Federal
1. Aguila del America & Redentor vs. Magnetico & Soberano Jr.
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Lluvia vs. Muneca de Plata/Princesa Sugei/Tiffany
3. Kraneo/Shu el Guerrero/Triton/Virus vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Misterioso II/Niebla Roja
4. Angel de Oro/Mascara Dorada/Stuka Jr. vs. Euforia/Rey Bucanero/Rey Escorpion
5. Brazo de Plata/La Mascara/Valiente vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)

5/4 – Lienzo Charro de Atlacomulco
1. Bly Tiger & Ilusion Infernal vs. Blemur & Soldado Nocturno
2. Moria & Pavor vs. Diabolus & Maverick
3. Cristal & La Zorra vs. Amazona & Sexy Polvora
4. Mexican State Welterweight Title: Belial (c) vs. Tropical
5. La Parkita & Voladorcito vs. Mini Histeria & Pequeno Psicosis
6. Agamido/Mascara Divina/Super Brazo vs. Espectro de Ultratumba/Hijo del Fishman/The Monster Jr.

5/4 – Recinto Ferial de Atlxico
1. Relampago & Stigma vs. Espiritu Maligno & Policeman
2. Fuego & Pegasso vs. Disturbio & Hijo del Signo
3. Guerrero Maya Jr. & Ultraman Jr. vs. Kraneo & Olimpico

5/4 – Salon Mali de Ixtapaluca
1. ?
2. ??
3. Super Halcon Jr. & Ultraman Jr. vs. Arkangel de la Muerte & Hijo del Signo
4. Moto Cross/Titan/Triton vs. Elemento/Namajague/Shigeo Okumura

5/5 – Arena Pavilion del Norte de Saltillo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dragon de Jade/Dragon de Ninja/Sexy Lady vs. Escoria/Espiritu/Taya Valkyrie
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

5/5 – Plaza de Toros de Tecamac
1. Acuario & Guardian de Acero vs. Dino Jr. & Licano
2. Apetosa/Blue Dragon/Fisher Boy vs. Black Killer/Demonio Baltazar/Demon Killer
3. Drastico/Gemelo Diablo/Monarca vs. Barrio Azteca/The Black/Sable
4. Black Terror Jr./Paloma Rouse/Black Mamba vs. Rodman/La Sadica/Chica Yeye
5. Oriental/Rey Bucanero/Stuka Jr. vs. Morphosis/Namajague/Shigeo Okumura

5/5 – Plaza de Toros de Tlapa de Comonfort
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Lolita vs. Mari Apache & Mini Abismo Negro
4. Elegido & La Parka Jr. vs. Alan Stone & Silver Kain

5/8 – Centro de Espectaculos de Morelia
1. Black Dragon vs. Kaziuz
2. Aparecido & Poison vs. Hades & Krater
3. Arhgo & Danger vs. Crazy Maniak & Emperador Sayri
4. Aero Star/Argenis/Atomic Boy vs. Los Exoticos (Pasion Kristal/Polvo de Estrellas/Yuriko)

5/11 – Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. Centenario/Lucero Jr./Pequeno Maya vs. Ciclope/King Cobra/Lucero Mortal
2. Demoledor/Golden Boy/Lucero Jr. vs. Full Back Jr./Guerrero Mixteco/Guerrero Mixteco Jr.
3. Enigma/Mega Steel/Pasion Kristal vs. Forajido/Tribal/Diva Salvaje
4. Krosty/Fabi Apache/Lolia vs. Lince/Sexy Lady/Taya Valkyrie
5. Birdman/Birdman Jr./El Mesias vs. Electroshock/Full Back/Toscano

5/17 – Arena Queretaro
1. Luminoso & Sangre de Dragon vs. Kastigador & Vengador
2. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Tiffany
3. Fuego Latino vs. Mr. Niebla
4. La Mascara & Valiente vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion
5. Atlantis/La Mascara/Mistico II vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

5/18 – Instalaciones de la Feria de Chilon
1. Brillantina & Lazerito vs. Granda Man & Murcy Jr.
2. Murcy Jr. II vs. New Fire Jr.
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. Por la Copa Tseltal: Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

5/18 – Lienzo Charro de Huixquilucan
1. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Drago & Fenix vs. Nygma & Polvo de Estrellas
3. Mexican Power (Crazy Boy/Joe Lider/Juventud Guerrera) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
4. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

5/18 – Palenque de la Feria de Coatzacoalcos
1. Changuis Mono/Estrella Metalica/Slayer vs. Oro Blanco/Sacrilegio/Sendhu
2. Kid Drago/Mascarita Sagrada/Octagoncito vs. Apostol Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
3. Fabi Apache & Cinthia Moreno vs. Pasion Kristal & Yuriko
4. Jack Evans & Octagon vs. Chessman & Silver Kain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

5/19 – Gimnasio Josue Nerue Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascarita Divina/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mini Abismo Negro/Mini Charly Manson/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. L.A. Par-K/La Parka Jr./Parka Negra

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

4/28 – Arena Naucalpan
1. Mini Canis Lupis/Mini Cobra/Mini Multifacetico vs. Los Oficialitos (AK-47/Fierro/911)
2. Freelance/Saruman/Serpiente de Oro vs. Alan Extreme/Niko/Sable (definitely not Rena Lesnar)
3. Chico Che/Dinamic Black/Golden Magic vs. Canis Lupis/Carta Brava Jr./Scorpio Jr.
4. Negro Navarro/Pantera/Veneno vs. Cien Caras Jr./Heavy Metal/Hijo del Mascara Ano Dos Mil
5. IWRG Intercontinental Middleweight Title: Eterno (c) vs. Danny Casas

LUCHA LIBRE AZTECA

5/12 – Gimnasio Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis & Maximo vs. Averno & Ultimo Guerrero
5. 3 Way Dance por el Campeonato Azteca: Mistico II (c) vs. La Sombra vs. Volador Jr.

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

5/14 – Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. ?
2. ??
3. La Amazona & Mini Laredo Kid vs. La Hiedra & Mini Rio Bravo
4. Revancha Match: Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Rio Bravo/Sobredosis) vs. Los Emisarios de la Muerte (Adal Castillo/Valente Castillo/Luzbel)
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Halloween)

MONTERREY

5/5 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. Humberto Garza Jr. & Hijo de L.A. Par-K vs. Rico Rodriguez & Simbolo Dos Mil
5. Blue Panther & Ultimo Guerrero vs. Caifan I & Rey Hechicero

5/14 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. Dralion vs. Rey Orion
4. Galactar & Skayde vs. Chico Latino & Kaientai
5. Mascara Purpura & Super Crazy vs. Caifan I & Rico Rodriguez

PERROS DEL MAL

5/5 – Centro de Usos Multiples de Tala
1. ?
2. ??
3. Belial/Terremoto Negro/Tornado vs. Ares/Fly Metalik/Impacto
4. Douki/Eita/Daisuke Hanaoka vs. Celestial/Cosmico/Mini Talisman
5. Perro Aguayo Jr./Halloween/Mascara Ano Dos Mil Jr. vs. Ozz/Toscano/Pimpinela Escarlata

PROMOCIONES CANTU

4/29 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. Batalla Campal de Empresas Extremas – Participants: Angel o Demonio & Obed/Ciclope & Drastick Boy/Crazy Boy & Joe Lider/Daga & Shiryu Dragon/Drago & Tony Rodriguez/Freelance & Micke Segura/Halloween & Psicosis Original/Pentagon Jr. & Ultimo Gladiador

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

5/4 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Los Payapopz vs. Drakull/Lobo Siberiano/Mecanico Infernal/Moncho Cachondo
3. Tony Rivera vs. Necro Misterio
4. Triangular de la Muerte: Angel Celestial vs. Zumbido vs. Asesino Negro

6/1 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Fugaz de Oro & Luchador Sorpresa vs. Cholo Extreme & Snow Metal
3. Angel Celestial & Negro Misterio vs. Asesino Negro Jr. & Lobo Siberano
4. Axel/Moncho Cachondo/Super Raton vs. Drakull/Halcon Rojo Jr./Mecanico Infernal

PROMOCIONES JP

4/28 – Salon Social Mavi de Guadalupe
1. ?
2. Celeste Boy & Enigmatica vs. Black Ninja & Fire Woman
3. Coquito Negro & Coquito Rosa vs. Bracito Metrosexual & Pequeno Psicosis
4. Asturiano & Stigma vs. Nube Negra & Policeman
5. Mr. Angel/Huracan Ramirez/Mascara Divina vs. Dr. Wagner III/Espectro Jr./Principe Orion

PROMOCIONES KDENA

4/28 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballera contra Caballera: Diluvio Negro II vs. Vaquero Romo
6. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Payasos (Cocolores/Coco Loco/Coco Rosa)

6/30 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Ares & Belial vs. Terremoto Negro & Tornado
5. Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro & Dr. Cerebro
6. 3 Way Dance: Hijo del Santo vs. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

PROMOCIONES MDS

4/28 – Rodeo Toro Loco de Tlahuac
1. ?
2. ??
3. Baby Star Jr./Manitas de Seda/La Parkita vs. Enfermero de la Muerte/Guerrerito/Piratita Morgan
4. Unicornio & Luchador Sorpresa vs. Black Lord & Cobra del Amor
5. Manos de Seda/Robin/Shocker vs. El Gangster/El Macho/Rey Bucanero

PROMOCIONES WARRIOR

4/28 – Cancha del Club de Leones del Distrito Federal (Benefit show for Pequeno Warrior’s handicapped daughter)
1. ?
2. Dalis la Caribena/Estrellita/Marcela vs. Amapola/Princesa Blanca/Tiffany
3. Pequeno Halcon/Shockercito/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Pequeno Olimpico/Pequeno Warrior
4. Mascara Dorada/Sagrado/La Sombra vs. Nitro/Rey Escorpion/Virus
5. Mistico II/Rush/Shocker vs. Black Warrior/Negro Casas/Ultimo Guerrero

TOR SAL PRODUCCIONES

4/28 – Hotel Real Inn de Nuevo Laredo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Huracan Ramirez & Laredo Kid vs. Jaque Mate & Oscuridad

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/1 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. Black Fury & La Vaquerita vs. Diosa Egipcia & Keira
3. Mr. Flama/Iron Love/Terry Dos Mil vs. The Killer Family (Rey Krimen/Sadico/Sepulturero)
4. AULL Lt. Heavyweight Title: Chucho el Roto (c) vs. Herejia
5. Solar I/Super Astro/Ultraman vs. Black Terry/Fuerza Guerrera/Negro Navarro
6. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla) vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Torneo por la vacante AULL Lightweight Title – Participants: Eita/Flamita/Freelance/Rey Kristal/Sadico/Micke Segura/Spider Boy/Yakuza
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

XTREME MEXICAN WRESTLING

5/4 – Arena Roberto Paz de Guadalajara
1. Draego/Alex Romano/Spark vs. Alex Guajardo/Septimo Dragon/Chica Yeye
2. Ares/Belial/Impulso/Terremoto Negro vs. Aero Xtreme/Rey Dinamico/Tony Rodriguez/Tiger King
3. Torneo por la Campeonato Impacto Extremo: Ojo Diabolico (c) vs. Dinamic Black vs. Fly Metalik vs. Makabre vs. Metaleon vs. Rey Latino vs. Sunny vs. Tornado
4. Torneo Hardcore 2013 – Participants: Angel o Demonio/Dance Boy/Dollar/Fresero Jr./Principe Egipcio/Rocky Santana/Shiryu Dragon
5. 4 Way Extreme Dance por la XMW King of the Death Match Title: Necro Butcher (c) vs. Core vs. Joe Lider vs. Ultimo Gladiador

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Dragon Chino vs. Silencio Negro
2. ??
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

INDEPENDENT

4/28 – Plaza de Toros Calafia de Mexicali
1. Galactico & Galaxy vs. Darko & Maverick
2. Angeluz/Iron Boy/Rey Metalico vs. Dinamico/Luminoso/Suspenso
3. Amber O’Neal vs. Shelly Martinez
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666 & Bestia 666
5. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Chessman & Parka Negra

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/10 – Pico Rivera Sports Arena in Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Solitario vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

PRODIGY ENTERTAINMENT

4/28 – Crown Center in Austin, Texas
1. Roderick Strong vs. X
2. Necro Butcher vs. X
3. 3 Way Dance: Low Rider vs. Sammy G vs. Douki
4. Mascarita Sagrada vs. Pentagoncito Black
5. Lance Archer/Chris Marvel/Sicodelico Jr. vs. Los Head Hunters I y II/Steve Pain
6. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Santo vs. Angel Blanco Jr. & Hijo del Solitario

PROMOCIONES MISTERIO

5/4 – Family Gym in San Diego, California
1. ?
2. Losing second gets shaved: Amazona w/El Jefe vs. Lady Lee w/El Guapo
3. Hijo del Supremo & Supremo Jr. vs. Kanalla & X-Torm
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. SoCal Crazy & X-Fly

REAL WRESTLING PROMOTIONS

4/28 – The Wild Wild West in El Paso, Texas
1. Amadeus & Jocker vs. Cuervo & Fire Bird
2. Drago & Tigre Azteca vs. Molawk & Voltio
3. Flecha de Oro/Guerrero Azteca/El Illegal vs. Angel Negro/El Gato/Ghost Rider
4. El Marquez Jr./Maquina 45 Jr./Sky Bird vs. Los Depredadores del Mal (Black Fish/Hurricane Hector/Tiburon)
5. Cronos/Pequeno Maldad/Skayde vs. Aereo/Hermes Jr./Cassandro

UNDERGROUND INDEPENDENT PRO WRESTLING

5/5 – Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Kanalla/Latigo Blanco/X-Torm vs. El Bionico/Golden Scorpion/Seville the Thrill
2. 3 Way Dance: Jaguar de Oro & Thunderwolf vs. Hector Canales & OG Playboy vs. Zarco & Rubi Gardenia
3. Guerrero Maya Jr./Kung Fu Jr./Lestat vs. Damian 666/Durango Kid/Lil’ Cholo
4. Hijo del Rey Misterio & Misterioso vs. Bestia 666 & Super Natural

*Credit to AAA, Alexis Salazar, Angel Arredondo, EMLL, IWRG, RFC, Samuel Perez

Design By Humans

Be Sociable, Share!

    Comments are closed.

    Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
    • RSS
    • Twitter
    • Facebook
    • YouTube